Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Gm.Turek: Piknik rodzinny z czekami na hale dla szkół podstawowych

Cisew

Mieszkańcy miejscowości Cisew i okolic wspaniale bawili się podczas pikniku, który zorganizowano w miniony weekend. Podczas wydarzenia przekazane zostały również czeki dla szkół podstawowych w Cisewie i Turkowicach.

Podczas wydarzenia w ramach programu Olimpia wręczone zostały symboliczne czeki dla Szkoły Podstawowej im.Kornela Makuszyńskiego w Cisewie na kwotę 1 720 000 zł oraz Szkoły Podstawowej im.Marii Konopnickiej w Turkowicach na kwotę 1 400 000 zł. Pieniądze przeznaczone będą na budowę hali sportowych. Na ręce wójta gminy Turek Karola Mikołajczyka symboliczne czeki przekazał wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik.

-Z panem wójtem blisko współpracujemy oraz z radą gminy. Projektów jest dużo. W ostatnim okresie dla gminy Turek wpłynęło kilkadziesiąt milionów na różne działania. Przede wszystkim są to środki na infrastrukturę drogową, ale nie tylko. Jest to efekt naszej współpracy. W gminie Turek co chwilę oddawane są nowe drogi. Cieszę się, że te projekty możemy wspólnie realizować. Przychodzi czas na oświatę i chciałbym dzisiaj wręczyć panu wójtowi i paniom dyrektor czeki na hale sportowe, które powstaną w Cisewie i Turkowicach i będą z nich mogły korzystać na co dzień dzieci uczęszczające do tych szkół- mówił Ryszard Bartosik.

Organizatorzy pikniku przygotowali wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Najmłodsi doskonale bawili się na dmuchanych placach zabaw oraz testowali sprzęt przygotowany przez strażaków z OSP Cisew. Nie zabrakło pysznych kiełbasek z ogniska i słodkości.

Anita Dzieciątkowska-Pieścik: Dziewczyny, idziemy ...
Osuszanie gruntów coraz większym problemem. Potrze...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 18 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.