Gm.Turek: Podatki i opłaty na koniec kadencji prawie bez zmian

Sesja Rady Gminy Turek

Radni z Gminy Turek po raz ostatni w tej kadencji podjęli uchwały dotyczące stawek podatkowych na rok 2019. Decyzje w tym temacie zapadły jednogłośne. Jak powiedział przewodniczący Rady Gminy Turek Ireneusz Kolenda opłaty i podatki w 99 procentach pozostaną na poziomie roku 2018.

-Opłaty i podatki w 99 procentach pozostawiamy na poziomie roku obecnego. Jedyną stawką, która podlega podwyższeniu jest to stawka od budynków mieszkalnych, lub ich części. Od 1m2 powierzchni będzie to 40 gr. Do tej pory było to 30 gr. Jest to chyba i tak stawka najniższa w powiecie i jedyna, która ulega zwiększeniu we wszystkich uchwałach podatkowych- informował przewodniczący Rady Gminy Turek Ireneusz Kolenda.

I tak uchwałę dotyczącą wysokości podatku od nieruchomości na rok 2019 radni przyjęli jednogłośnie, podobnie jak w przypadku stawek podatku od środków transportowych, które nie uległy zmianie w stosunku do roku 2018.

Podczas spotkania podjęta została również uchwała dotycząca ceny skupu żyta. Średnia cena skupu określona w Komunikacie Prezesa GUS z dnia 18 października 2017 za 11 kwartałów została obniżona z kwoty 52,49 zł. do kwoty 42,00 zł.
 
Dobra: "Nie zginęła! Zmartwychwstała, mimo wrogich...
33-latek z Turku odpowie za usiłowanie rozboju, wł...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 01 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.