Gm. Turek: Poszukują kierownika biblioteki w Słodkowie

Gminna Biblioteka w Słodkowie

Wójt gminy Turek ogłosił konkurs na kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Słodkowie. W najbliższy poniedziałek, 28 października upłynie termin, w którym mogą zgłaszać się kandydaci na to stanowisko.

Wymagania stawiane przed kandydatami to co najmniej 3-letni staż pracy, w tym minimum rok pracy w bibliotekach lub innych samorządowych instytucjach kultury, nieposzlakowana opinia, oraz wyższe wykształcenie. Dodatkowymi atutami będzie znajomość przepisów ustaw wraz z aktami wykonawczymi w zakresie ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o bibliotekach, o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, prawa pracy, prawa zamówień publicznych, ustawy o finansach publicznych, ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz prawa budowlanego (w zakresie obowiązków zarządcy budynku). Przyda się także komunikatywność, odporność na stres, a także umiejętność obsługi komputera i urządzeń biurowych.

Kierownik biblioteki zajmować się będzie zarządzaniem nią i reprezentowaniem na zewnątrz, a także wykonywaniem zadań określonych w ustawie o bibliotekach oraz statucie biblioteki. Do jego obowiązków należeć będzie również gospodarowanie środkami finansowymi przeznaczonymi na realizację zadań biblioteki, gospodarowanie mieniem biblioteki, podejmowanie decyzji dotyczących rozwoju lub z mian w bibliotece, współpraca z instytucjami kultury, organizacjami i innymi placówkami wspierającymi rozwój kulturalno-oświatowy mieszkańców, jak również podejmowanie innych działań w celu zaspokojenia potrzeb mieszkańców gminy Turek w zakresie realizacji zadań statutowych biblioteki.

Otwarcie ofert i sprawdzenie warunków formalnych nastąpi 29 października, natomiast 30 października kandydaci przedstawią swoje autorskie koncepcje programowo-organizacyjne funkcjonowania Bibliotek Publicznej Gminy Turek podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Co ważne - jeżeli do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat albo w wyniku konkursu nie wyłoniono kandydata na stanowisko Dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Turek w Słodkowie, wójt gminy Turek powierza to stanowisko wskazanemu przez siebie kandydatowi.

fot.gmina.turek.pl

Tuliszków: Komisarz wyborczy zdecydował. Los radny...
Międzyszkolny Turniej Ekologiczny w Czwórce

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - olga w wtorek, 29 października 2019 07:17

Z ogłoszenia wynika, że kandydat będzie musiał znać obowiązujące prawo lepiej od niejednego prawnika!

Z ogłoszenia wynika, że kandydat będzie musiał znać obowiązujące prawo lepiej od niejednego prawnika!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.