Gm.Turek: Powróćmy jak za dawnych lat…

Piknik w Chlebowie

Autmobil Klub Turek oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Chlebowie zaprosili wszystkich do spędzenia niedzielnego (17 października) popołudnia w klimacie minionej epoki. Było to niezwykła podróż do świata, którego wiele młodych osób już nie pamięta.

„To był świat zupełnie w starym stylu…” - słowa tej piosenki idealnie pasują do tego, co działo się na terenie Świetlicy Wiejskiej w Chlebowie. Na zewnątrz zaparkowały klasyki motoryzacji, które na myśl przywodziły czasy PRLu, a wewnątrz świetlicy kryły się perełki z dawnych lat - stare narzędzia, aparaty fotograficzne, telefony, a nawet kultowe butelki po napojach. Retro wystawa cieszyła się ogromną popularnością i na wielu twarzach wywoływała uśmiech, a niekiedy również nostalgię.

Nie zabrakło też atrakcji dla łasuchów. W prawdziwym opalanym drewnem piecu chlebowym powstawały podpłomyki, a w ognisku pieczono ziemniaki oraz kiełbaski. Organizatorzy zadbali też o słodkości, częstując gości domowym ciastem.

fot. M.JAC


Poniedziałek na podwójnym gazie. Dwóch kierowców z...
Przykona: Z kobietami, o kobietach i dla kobiet, c...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 08 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.