Gm. Turek: Psy nie będą trafiać do schroniska w Wojtyszkach

psy z gminy Turek

Schronisko dla zwierząt w Wojtyszkach (powiat sieradzki) nie cieszy się dobrą opinią. Bezdomne psy i koty z gminy Turek nie będą już tam trafiać. Przez miesiąc będą one pod opieką stowarzyszenia Pokochaj Cztery Łapy w Niemojewie. Równolegle ogłoszono zapytanie ofertowe na świadczenie usług w tym zakresie przez cały 2020 rok.

Miejsce w Wojtyszkach, do którego trafia wiele bezdomnych zwierząt z gmin powiatu tureckiego jest największym schroniskiem w Polsce. Nie cieszy się ono jednak, delikatnie mówiąc, dobrą opinią. Gmina Turek zdecydowała, że czworonogi z jej terenu od tego roku będą szukać nowego domu gdzie indziej. Na początek podpisano umowę ze stowarzyszeniem Pokochaj Cztery Łapy , które przez miesiąc będzie świadczyć usługi na rzecz gminy. Zwierzęta trafiają do schroniska w Niemojewie, gdzie mają lepsze warunki niż do tej pory. Jak informuje wójt Karol Mikołajczyk, ogłoszono już zapytanie ofertowe na świadczenie usług w tym zakresie na cały najbliższy rok.

Radny Michał Kocik zaapelował o to, aby z wykorzystaniem chociażby gminnego profilu w mediach społecznościowych propagować akcję adopcji bezdomnych psów i kotów, które znajdują się w schroni sku.

– Mamy tę umowę ze schroniskiem na miesiąc, nie wiemy, gdzie one docelowo trafią – jeśli tam, to akcję informacyjną przeprowadzimy w szerszym zakresie. Powodem przenosin jest zła opinia o Wojtyszkach. Zwierzęta pod nadzorem stowarzyszenia będą mieć lepiej, a wcale nie będzie drożej – a może nawet taniej. Możemy zatem zyskać podwójnie – wyjaśnił wójt Mikołajczyk.
Władysławów: Człowiek historia, skarbnica wiedzy- ...
Gm. Turek: Siedzieli na minie, teraz wysadziło ich...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Beata Matuszewska-Boraś w czwartek, 23 stycznia 2020 17:07

A ja dziękuję zespołowi w Wojtyszkach za opiekę nad naszym psem Alvinem, który zaginął, a potem właśnie tam trafił. Jedyny minus to odległość, ale opieka ok. Pozdrawiam serdecznieBeata, właściciel.

A ja dziękuję zespołowi w Wojtyszkach za opiekę nad naszym psem Alvinem, który zaginął, a potem właśnie tam trafił. Jedyny minus to odległość, ale opieka ok. Pozdrawiam serdecznie:)Beata, właściciel.
Gość
środa, 07 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.