Gm.Turek: Radni dostaną więcej. Podwyżki po 12 latach

Sesja Rady Gminy Turek

Wzrosną diety radnych gminy Turek - tak zdecydowano podczas ostatniej sesji rady gminy. Wcześniejsza podwyżka miała miejsce w 2007 roku.

Po 12 latach radni gminy Turek dostawać będą wyższe diety. Jak wyjaśniał przewodniczący rady gminy Ireneusz Kolenda, ostatni projekt zmian uposażenia radnych został przegłosowany w 2007 roku i od tego czasu stawki nie uległy zmianie. Jednocześnie były wątpliwości ze strony organu nadzoru wojewody, co do wypłacania diet bez potrąceń. Wspomniane potrącenia za nieobecność na sesjach i posiedzeniach komisji zostały zatem ujęte w najnowszym projekcie uchwały.

Zgodnie z zapisami uchwały przewodniczący rady gminy otrzymywać będzie uposażenie w wysokości 1342 zł (w poprzedniej uchwale było to 1000 zł). Wiceprzewodniczący otrzyma 80 proc. tej kwoty, przewodniczący stałych komisji rady gminy - 65 proc., a pozostali radni 55 proc. Od tych kwot będą jednak potrącane stosowne stawki za nieobecność na sesji rady gminy (10 proc.) oraz nieobecność na posiedzeniach komisji stałych (5 proc.).

Rada gminy przyjęła też wysokość ryczałtu dla sołtysów. Będzie to 200 zł, które stanowić ma rekompensatę za wykonywane działania wynikające ze statutu sołectwa.

Jak dobrze jest pomagać i dzielić się krwią
Gm. Turek: Zmniejszą inwestycje, żeby dołożyć do s...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Bolek z Kowali w piątek, 22 lutego 2019 17:02

Trzeba przyznać, że nieźle się Pan Przewodniczący z żoną ułożyli, grunt to zaradność życiowa, ale najważniejsze kompetencje!

Trzeba przyznać, że nieźle się Pan Przewodniczący z żoną ułożyli, grunt to zaradność życiowa, ale najważniejsze kompetencje!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.