Gm. Turek: Radni nie chcą wzrostu cen za odpady komunalne

odpady

Podczas poniedziałkowej (17 października) sesji radni gminy Turek negatywnie zaopiniowali cennik za odzysk i unieszkodliwianie odpadów komunalnych, przekazany im przez Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie.

Jak zauważył wójt Karol Mikołajczyk ceny na bramie w zakładzie mają wpływ na koszt gminnego systemu gospodarowania odpadami, a co za tym idzie - również na wysokość opłat, jakie ponoszą mieszkańcy.

- Mamy kolejny rok podwyżek, o tyle nieuzasadnionych, że MZGOK wypracował duży zysk z przyjęcia i przerobienia odpadów. Samorząd Konina może nie tylko nie podnosić, ale też obniżyć ceny, mając na względzie interes gmin, które angażowały swoje środki choćby w powstanie spalarni. Te ceny w porównaniu z innymi instalacjami nie są wysokie, ale liczyliśmy, że spalanie odpadów będzie tańsze z czasem - niestety jeszcze tak nie jest - mówił wójt gminy Turek.

Wszyscy obecni na sesji radni wyrazili negatywną opinię wobec zaproponowanego cennika.

Władysławów: Trening z pomiarem czasu już w ten we...
10 Ogólnopolski Turniej Karate Uchei Ryu

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.