Gm.Turek: Resztki martwego dzika przy krajówce w Kaczkach Średnich

Image_1

Smród i szczątki martwego dzika od kilku dni zalegają przy drodze w Kaczkach Średnich, przy drodze krajowej nr 83. Służby nie spieszą się z usunięciem padłego zwierzęcia.

Informację o padlinie leżącej niedaleko zatoczki autobusowej otrzymaliśmy od zaniepokojonego czytelnika. Rozszarpane, najprawdopodobniej przez psy, zwierzę przy temperaturach, jakie obecnie panują, wydziela okropny smród, a przecież niedaleko znajduje się także restauracja. Na dodatek z każdej strony docierają informacje i ostrzeżenia dotyczące Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) i zagrożenia, jakie wiąże się z pojawieniem się wirusa.

Odpowiednie służby otrzymały zgłoszenie już w niedzielę, ale do poniedziałkowego popołudnia szczątki dzika nadal leżały przy drodze, gnijąc w upale i stanowiąc potencjalne zagrożenie.
ZSR w Republice Południowej Afryki – rozmowy o wsp...
Ponad 11-tysięczną formację WOT uzupełnili pierwsi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.