Gm. Turek: Sesja pełna życzeń, podsumowań i podziękowań

Gmina Turek

Ostatnia przed nastaniem Nowego Roku sesja Rady Gminy Turek odbyła się w sali sportowej w Słodkowie 28 grudnia. Przebiegała ona w nastroju mijających Świąt Bożego Narodzenia. Podczas spotkania nie tylko omówiono bieżące sprawy, ale również oddano się pozytywnemu nastrojowi towarzyszącemu wydarzeniu.

Na sesję zaproszeni zostali samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele służb mundurowych i organizacji pozarządowych, a także pracownicy Urzędu Gminy. Po omówieniu spraw bieżących przez wójta gminy Turek Karola Mikołajczyka oraz podjęciu poszczególnych uchwał głos zabrali zaproszeni goście. O wyjątkowym budżecie przewidzianym na rok 2023 oraz poszczególnych inwestycjach przeczytać można TUTAJ 

-To wydarzenie to wyjątkowa okazja, aby pogratulować panu wójtowi i wszystkim radnym, ale także pracownikom gminy Turek, sołtysom, wszystkim kierownikom, pracownikom jednostek podległych gminie za te sukcesy o których pan wójt mówił. 38 mln.zł - nie zazdroszczę, gratuluję, bo to więcej niż przed naszą powiatową sesją budżetową. To co wójt powiedział - gdyby nie ogromna pomoc rządowa mnóstwo inwestycji by po prostu nie powstało- mówił starosta Dariusz Kałużny dodając, że w realizacji planów pomogło wiele osób z terenu powiatu tureckiego w tym radny sejmiku województwa Wielkopolskiego Krzysztof Sobczak czy wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik. Starosta złożył również życzenia noworoczne wszystkim obecnym oraz pogratulował dotychczasowych sukcesów.

Miłe słowa przekazał również radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego przedstawiając pokrótce dotychczasowe działania oraz plany na najbliższy czas i gratulując sukcesów wójtowi oraz całej radzie.

- Na ten nadchodzący 2023 rok życzę Państwu, abyście tempa zaangażowania w rozwój infrastruktury na terenie gminy Turek nie obniżali. Mam nadzieję, że będziecie Państwo jak do tej pory skutecznie pozyskiwać środki zarówno te rządowe, jak i też te które są do dyspozycji z Unii Europejskiej, dostępne ze środków samorządu województwa. Tu będzie trudniej bo będzie w perspektywie trzeba więcej dołożyć ze środków własnych bo tak się złożyło, że nam województwo wielkopolskie bardzo się rozwinęło i przekroczyliśmy średnią dla regionów w Europie, dlatego poziom dofinansowania będzie mniejszy chociaż jest to efekt w wyniku inwestowania w centrum województwa i najbliższych okolicach ale konsekwencje finansowe w tej perspektywie będą podejmować samorządy które w takim tempie nie miały okazji się dotychczas rozwijać- mówił Sobczak.

Jak podkreślił zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Turku bryg. mgr inż. Arkadiusz Janaszkiewicz współpraca z gminą przebiega wzorowo. Pogratulował również podjętych działa oraz złożył życzenia na nadchodzący Nowy Rok.

Wójt Karol Mikołajczyk oraz przewodniczący Rady Gminy Turek Ireneusz Kolenda wręczyli podziękowania osobom, które w poprzednich latach dokonały szczególnych rzeczy. I tak docenieni zostali dwaj mieszkańcy miejscowości Cisew- Marek Brzostowicz oraz Stefan Sochański.

Pierwszy z nich to 66-letni lekkoatleta. Miłośnik biegania odnoszący niezliczone sukcesy. Bierze udział w wielu maratonach organizowanych zarówno w kraju, jak i zagranicą. Popularyzuje zdrowy tryb życia wśród mieszkańców.

Pan Stefan uprawia trójbój siłowy. Wcześniej specjalizował się w podnoszeniu ciężarów. Był członkiem kadry polskiej, odnosił sukcesy w kraju i poza jego granicami. Pracował jako trener, nauczyciel. Łącznie na mistrzostwach świata i Europy zdobył 216 medali.

Na zakończenie przed publicznością wystąpili uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Słodkowie.

fot. M.JAC

Powiat Turecki: Burmistrz Turku nie potrafi zorgan...
Malanów: Radni przyjęli budżet wielkich szans

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 02 października 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.