Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Gm. Turek: Sołtys na medal mieszka w Szadowie Księżym

Henryk Zagozda

Pracowitość oraz chęć do działania na rzecz lokalnej społeczności sołtysa Szadowa Księżego po raz kolejny zostały docenione. Po raz kolejny Henryk Zagozda otrzymał zasłużone gratulacje w tym również podczas ostatniej sesji Rady Gminy Turek. Sołtys pojawił się na okładce Gazety Sołeckiej w której przeczytać można o dotychczasowych jego osiągnięciach.

Pan Henryk sołtysem w sołectwie Szadów Księży jest już od ponad 25 lat. Z wykształcenia technik rolny, a obecnie emerytowany pracownik administracji samorządowej. Przez wiele lat był działaczem Wielkopolskiej Izby Rolniczej i reprezentował środowisko powiatowe.

Henryk Zagozda jest laureatem konkursu „Sołtys Roku 2019” Gazety sołeckiej. W uznaniu dokonań dla społeczności lokalnej podziękowania otrzymał również od Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, a także Prezydenta Andrzeja Dudy.

„Nagroda Sołtysa Roku potwierdza Pana skuteczność w tej pracy. Na szczególne uznanie zasługują Pana inicjatywy służące poprawie jakości życia mieszkańców poprzez budowę i modernizację infrastruktury i obiektów użyteczności publicznej, a także troska o podtrzymywanie lokalnych tradycji i zaangażowanie w honorowe krwiodawstwo”- czytamy w przekazanych przez Andrzeja Dudę gratulacjach.

Henryk Zagozda przyczynił się do realizacji wielu inwestycji w tym budowy i modernizacji dróg, chodnika, ścieżki pieszo- rowerowej. Pomoc w doprowadzeniu do użyteczności świetlicy wiejskiej, pierwszy w kraju sztandar sołecki czy organizacja imprez okolicznościowych to tylko niektóre z podjętych przez sołtysa inicjatyw. Otrzymał on liczne odznaczenia państwowe, resortowe i regionalne w tym między innymi „ Za zasługi dla rolnictwa”, „Srebrny Krzyż Zasługi”, Odznaka Honorowa „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego. Pan Henryk może pochwalić się licznymi pamiątkami oraz wyróżnieniami związanymi z jego wieloletnią pracą i doświadczeniem.
Malanów: Wypadek w Grąbkowie. Droga zablokowana
Malanów: Nowe nazwy ulic nadane

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Gregor w poniedziałek, 28 grudnia 2020 17:55

Podzielam zdanie przedmówcy , wiele razy piszą tutaj głupoty , wystarczy dowiedzieć się dokładnie o co chodzi i o tym napisać .

Podzielam zdanie przedmówcy , wiele razy piszą tutaj głupoty , wystarczy dowiedzieć się dokładnie o co chodzi i o tym napisać .
Gość - M w poniedziałek, 28 grudnia 2020 13:02

Sołtys mieszka w Szadowie Pański, natomiast sołectwo nazywa się Szadów Księży i należą do niego wsie Szadów Pański i Szadów Księży. Radzę najpierw się troszkę dowiedzieć a nie głupoty pisać.

Sołtys mieszka w Szadowie Pański, natomiast sołectwo nazywa się Szadów Księży i należą do niego wsie Szadów Pański i Szadów Księży. Radzę najpierw się troszkę dowiedzieć a nie głupoty pisać.
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.