Gm. Turek: Szanowny pracowniku - ubierz się do pracy cieplej, czyli przygotowania do trudnego sezonu grzewczego

ogrzewanie

-Czeka nas trudna zima - nie tylko nas jako gminę, ale także nas jako gospodarstwa mieszkaniowe - mówił podczas poniedziałkowej (26 września) sesji rady gminy Turek wójt Karol Mikołajczyk. Zapowiedział również, że także urzędnicy przestrzegać będą pewnych zasad, pół żartem-pół serio zalecając „Szanowny pracowniku, ubierz się do pracy cieplej”.

Powiedzieć, że ceny energii nie rozpieszczają, to jakby nic nie powiedzieć. Nie dość, że opał jest drogi, to jeszcze są problemy z jego dostępnością po przystępnej cenie.

- Robimy wszystko, aby opał był. Chcemy jak najszybciej kupić jak najwięcej opału na cały sezon grzewczy - mówił podczas sesji wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk.

Z informacji przekazanej radnym wynika, że dyrektorzy wysłali pisma do PGG z prośbą o możliwość zakupu większej ilości węgla. Trzy szkoły - z Kaczek, Chlebowa i Turkowic - otrzymały pozytywne odpowiedzi i będą mogły kupić po osiem ton workowanego ekogroszku. Nie wiadomo jednak, jaka będzie jego cena, ponieważ będzie to ustalane na dzień zakupu. Negatywną odpowiedź z PGG otrzymała Szkoła Podstawowa w Słodkowie. Placówka będzie próbowała nabyć jednak ekogroszek z Węglokoksu.

Na początek szkołom udało się zakupić opał po cenach komercyjnych.

- Nasza prośba jest taka - zróbmy wszystko, aby tę energię oszczędzać, miejmy to pod pełną kontrolą. To samo z energią elektryczną. Informacja dla wszystkich - robimy wszystko aby była ciągłość ogrzewania, nie przewidujemy zamykania szkół ze względu na braki opału - podkreślił wójt Mikołajczyk

Dwa dni pełne grozy
Władysławów: Historyczny sukces zawodników UKS Sko...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - koszykarz jaro z eN Be A w poniedziałek, 26 września 2022 23:04

E tam zmarzlaki.Ja jak widzę zdjęcia naszego zbawcy posła Ryszarda Bartosika z PiS to już mi cieplej a ,że zdjęcia na tym portalu są stale to nie marznę wcale .

E tam zmarzlaki.Ja jak widzę zdjęcia naszego zbawcy posła Ryszarda Bartosika z PiS to już mi cieplej a ,że zdjęcia na tym portalu są stale to nie marznę wcale .
Gość
czwartek, 08 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.