Gm.Turek: Tomasz Ratajek nowym radnym. O mandat walczył z sołtysem Słodkowa Kolonii

Tomasz Ratajek

Podczas niedzielnych wyborów mieszkańcy Słodkowa Kolonii wybrali radnego, który uzupełni skład rady gminy Turek. Został nim Tomasz Ratajek. Jego kontrkandydatem był sołtys Józef Przybył.

W październiku mandatu radnego zrzekł się Marcin Rosiakowski, który został kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Konieczne zatem były wybory uzupełniające. Termin ustalono na niedzielę, 12 stycznia. Do rywalizacji o mandat stanął Józef Przybył - sołtys Słodkowa Kolonii oraz Tomasz Ratajek.

Nowy radny ma 31 lat - wraz z rodziną, żoną i dwójką dzieci mieszka w Słodkowie Kolonii. W kampanii wyborczej obiecywał, że będzie zabiegał o uzupełnienie oświetlenia ulicznego, a także budowę dróg i chodników. Jako radny ma zamiar współpracować ściśle z ZSP w Słodkowie, miejscową parafią i lokalnymi stowarzyszeniami.

-Dziękuję bardzo za okazane zaufanie. Teraz najważniejszą sprawą jest złożenie petycji w sprawie poprawy bezpieczeństwa na przejściu przez drogę krajową koło piekarni - powiedział Tomasz Ratajek po podliczeniu wszystkich głosów, dziękując jednocześnie mieszkańcom Słodkowa Kolonii za udział w wyborach, a członkom swojego sztabu za pomoc w kampanii wyborczej.

Ostatecznie Tomasz Ratajek otrzymał 127 głosów, natomiast Józef Przybył 112. Uprawnionych do głosowania było 708 osób, a głosujących 245.

Tuliszków: Poprawska i Tomaszewska z pierwszym mie...
Wideo: Turkowianie mają wielkie serca! 28.Finał Wi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.