Gm.Turek: Trzej Królowie konno odwiedzili Stajnię Roka

Trzech Króli w Stajni Roka

Rodzinne kolędowanie i jasełka przygotowane specjalnie z okazji święta Trzech Króli to już w Stajni Roka mieszczącej się w Kowalach Księżych tradycja. Od kilku lat 6 stycznia spotykają się tam nie tylko miłośnicy jazdy konnej.

Świąteczny klimat zagościł w stajni już w połowie grudnia. Przez cały czas dla gości otwarta był żywa szopka, można było nie tylko podziwiać zwierzęta, ale też wziąć udział w bożonarodzeniowych warsztatach i spotkaniu ze świętym Mikołajem. Kulminacją tych wszystkich wydarzeń i najbardziej widowiskową atrakcję jest jednak niecodzienny orszak Trzech Króli, który miał miejsce w niedzielę, 6 stycznia. Mędrcy przybyli na koniach i wzięli udział w inscenizacji ukazującej narodziny Chrystusa. Królowie złożyli dary Jezusowi. Ofiarowali mu złoto- symbol pomyślności i dobrobytu, kadzidło - chwała Boga oraz mirę - symbol zdrowia.

Nie mogło zabraknąć radosnego kolędowania, do którego w tym roku włączyła się turkowska kapela podwórkowa Zza Roga. Na wszystkich czekał też pyszny i rozgrzewający poczęstunek.

Kawęczyn: Radosne kolędowanie w Tokarach
Tuliszków: Ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.