Gm. Turek: Umowa na fotowoltaikę dla podstawówek i świetlicy wiejskiej podpisana

Gm. Turek: Umowa na dofinansowanie fotowoltaiki podpisana
Województwa Wielkopolskiego o udzieleniu pomocy finansowej na realizację zadania polegającego na budowie instalacji fotowoltaicznej na potrzeby szkół w Żukach i Kaczkach Średnich oraz świetlicy wiejskiej w Szadowie Pańskim.
 
 
 
Dotacja celowa na to zadanie wynosi 100 tys. zł. W ramach inwestycji gmina Turek realizować będzie przedsięwzięcie obejmujące swym zakresem budowę instalacji fotowoltaicznej na budynku Szkoły Podstawowej w miejscowości Żuki. Inwestycja obejmie montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 9,90 kWp, 22 szt. modułów monokrystalicznych o mocy 450 W każdy, pracujących w układzie „on-grid”, konstrukcję wsporczą, osprzęt elektryczny w tym: okablowanie, rozdzielnice AC, DC, Inwerter oraz pomiary. Podobnie wyglądać będzie realizacja zadania w Szkole Podstawowej w Kaczkach Średnich. 
 
Instalacja fotowoltaiczną zostanie również zamontowana na budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Szadów Pański. Zadanie obejmie montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 5,85 kWp, 13 szt. modułów monokrystalicznych o mocy 450 W każdy, pracujących w układzie „on-grid”, konstrukcję wsporczą, osprzęt elektryczny w tym: okablowanie, rozdzielnice AC, DC, Inwerter oraz pomiary.
 
Instalacja ma na celu wykorzystanie paneli fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej, poprzez bezpośrednią konwersję energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną, w efekcie obniżenie kosztów energii elektrycznej, obniżenie uciążliwości dla otoczenia poprzez zmniejszenie ilości CO2 oraz współtowarzyszących zanieczyszczeń (pyłów, dwutlenku siarki, tlenku azotu).
 
Projekt jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego
w ramach programu „Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski”.
Wyłonią najlepszych Wielkopolskich Rolników
Kawęczyn: Rowerowa integracja w Żdżarach

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.