Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Gm. Turek: Umowa na fotowoltaikę w Słodkowie i Kowalach Księżych podpisana

 Umowa na fotowoltaikę w Słodkowie i Kowalach Księżych podpisana.
Samorząd gminy Turek zawarł umowę o udzieleniu pomocy finansowej z samorządem województwa wielkopolskiego na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie instalacji fotowoltaicznej na budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słodkowie i Wiejskiego Centrym Lokalnej Aktywności w Kowalach Księżych. Dotacja wyniesie 50 tys. zł.
 
 
W ramach przedmiotowego zadania Gmina Turek realizować będzie przedsięwzięcie obejmujące swym zakresem budowę instalacji fotowoltaicznej na budynku Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Słodkowie. Zostaną tam zamontowane 22 moduły monokrystaliczne o mocy 450 W każdy. Dziewięć modułów będzie natomiast zainstalowane w Kowalach Księżych. 
 
Instalacja ma na celu wykorzystanie paneli fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej, poprzez bezpośrednią konwersję energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną, w efekcie obniżenie kosztów energii elektrycznej, obniżenie uciążliwości dla otoczenia poprzez zmniejszenie ilości CO2 oraz współtowarzyszących zanieczyszczeń (pyłów, dwutlenku siarki, tlenku azotu).
 
Projekt jest współfinansowany przez samorząd województwa wielkopolskiego w ramach programu „Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski”.                                       
Władysławów: Bezpieczeństwo przede wszystkim
30 lat Sun Garden Polska. Tradycja i nowoczesność

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.