Gm.Turek: W trosce o przedsiębiorców podatek w 2021 roku bez zmian

Sesja Rady Gminy Turek

W całym powicie odbywają się sesje rad gmin i miast, na których włodarze decydują o wysokości stawek podatków lokalnych, które obowiązywać będą na ich terenie w 2021 roku. Radni Gminy Turek doszli do wniosku, że w związku z pandemią koronawirusa nie wprowadzą żadnych podwyżek.

Każdego roku samorządy gminne są zobligowane do podejmowania uchwał ustalających wysokość rocznych stawek podatku od nieruchomości. Projekt uchwały w tym zakresie stał się przedmiotem obrad XXVI sesji Rady Gminy Turek, która odbyła się 26 listopada 2020 roku w sali sportowej w Słodkowie. W przedstawionej przez wójta Karola Mikołajczyka propozycji nie znalazły się jednak żadne podwyżki.

- Wszystkie stawki podatków są na poziomie z roku ubiegłego, a jak państwo pamiętacie w roku ubiegłym stawki były też przeniesione z lat ubiegłych. W tym roku podatków nie podwyższamy. Nie stać nas, żeby podatki obniżyć, bo przecież musimy mieć środki, żeby realizować zadania, ale z kolei w sytuacji pandemii koronawirusa byłoby to niewłaściwe, żeby podatki podnosić, zwłaszcza gdy wielu mieszkańców czy przedsiębiorców ma problemy – wyjaśnił Mikołajczyk.

Radni bez żadnych obiekcji jednogłośnie poparli projekt przedstawiony przez Wójta Gminy Turek. W 2021 roku stawki podatku od nieruchomości w tej gminie pozostaną bez zmian. Ich wysokość przedstawia umieszczona pod tekstem tabela.

W trakcie sesji wyjaśniono także, że rada nie ma obowiązku – odmiennie niż w przypadku podatku od gruntów i budynków - corocznego podejmowania uchwały w sprawie podatku do środków transportowych, stąd w tym przypadku stawki również pozostaną na aktualnym poziomie. Zwrócił na to uwagę radny Michał Kocik.

Cenę skupu żyta na potrzeby wymiaru podatku rolnego obniżono do 44 zł.
Wideo: Dotacja dla prywatnych żłobków mniejsza o p...
Gm.Turek. Nowa ulica w Turkowicach. Radni nadali j...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Dawid w piątek, 27 listopada 2020 20:58

Gratuluję wójtowi i radnym gminy podjęcia jedynej słusznej decyzji w czasie pandemii. Niestety innym samorządom często brakuje odwagi, żeby nie patrzeć tu i teraz, ale także i na skutki, które będą widoczne po zakończeniu ich kadencji

Gratuluję wójtowi i radnym gminy podjęcia jedynej słusznej decyzji w czasie pandemii. Niestety innym samorządom często brakuje odwagi, żeby nie patrzeć tu i teraz, ale także i na skutki, które będą widoczne po zakończeniu ich kadencji
Gość
wtorek, 25 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.