Gm. Turek: Walka z koronawirusem. Czy place zabaw zostaną zamknięte?

Sesja Rady Gminy Turek

Dzisiejsza tj. 23 marca sesja Rady Gminy Turek przebiegła wyjątkowo sprawnie. Uchwały podjęte zostały jednogłośnie. Wójt Karol Mikołajczyk przedstawił obecną sytuację związaną z zagrożeniem koronawirusem. Podczas spotkania poruszono również temat zamknięcia obiektów użytku publicznego.

Gmina pomoże powiatowi
Radni jednogłośnie podjęli uchwały w sprawie zmiany w budżecie na rok 2020, przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2020 dla Gminy Turek, Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2020 dla Gminy Turek czy w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Turek w 2020 roku”.

Jeden z punktów dotyczył udzielenia pomocy finansowej powiatowi tureckiemu. Radni pozytywnie podeszli do wsparcia zakupu respiratora do turkowskiego szpitala o czym więcej przeczytać możemy TUTAJ

-Chcemy „dorzucić się” do zakupu respiratora. Powiat w swoim budżecie takie środki zabezpieczył i takie zamówienie już złożył nasz szpital w Turku. Wszystkie gminy z terenu naszego powiatu na ten respirator się składają w kwocie 5 tys.zł. zważywszy na sytuację jaką mamy, gdzie te problemy z koronawirusem wiążą się z niewydolnością oddechową to zakup takiego respiratora wydaje się być jak najbardziej potrzebny. Już wcześniej w budżecie te 5 tys.zł zapewnialiśmy. W tej uchwale określamy zasadę udzielenia tej dotacji i jej rozliczenia. Przekazujemy do powiatu na potrzeb szpitala w Turku kwotę 100 tys.zł na zakup tomografu komputerowego. Temat ten już omawialiśmy- mówił wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk.

Nie panikować, monitorować
Podczas spotkania radny Michał Kocik zaproponował wydanie zarządzenia o zamknięciu wszystkich obiektów użyteczności publicznej. Jak poinformował decyzję o zamknięciu miejskich placów zabaw podjął dzisiaj burmistrz maista.

-W dniu dzisiejszym decyzją burmistrza miasto Turek zamknęło wszystkie place zabaw. Prosiłbym o wydanie takiego zarządzenia. My we własnym zakresie wywiesimy takie informacje przy pomocy sołtysów dotyczące obiektów użyteczności publicznej, placów zabaw- mówił radny.

Wójt Mikołajczyk prosił o monitorowanie sytuacji oraz wstrzymanie się z pochopnym podejmowaniem decyzji.

-Nasze place zabaw nie są tak oblegane i ruchliwe jak w mieście. Monitorujmy to. Zamknięcia dokonać można z godziny na godzinę. Owszem urządzenia nie są dezynfekowane i jeśli będzie kolejna rodzina i dziecko może być problem wiec to wszystko trzeba z głową robić. Jeżeli taka potrzeba będzie i będzie ruch i będziemy to wiedzieć proszę o informacje, bo być może takie decyzje trzeba będzie podjąć- mówił wójt.
Turkowianin trafił na oddział zakaźny z objawami C...
Przekroczył dozwoloną prędkość o 98 km/h i stracił...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Don w czwartek, 26 marca 2020 08:11

Czy nie należałoby rozważyć aby w czasie trwania aktualnej epidemii sprzedawanie leków w aptekach odbywało się przez okienko zewnętrzne ?

Czy nie należałoby rozważyć aby w czasie trwania aktualnej epidemii sprzedawanie leków w aptekach odbywało się przez okienko zewnętrzne ?
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.