Gm.Turek: „Wsparcie, dobra współpraca, pełna zgoda i determinacja” kluczem do sukcesu

Ludwik Greber

Wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji zaplanowanych inwestycji oraz przedsięwzięć podziękował wójt Karol Mikołajczyk podczas uroczystej Sesji Rady Gminy Turek. Wyrazy uznania skierował również w stronę założyciela firmy Drewtur Ludwika Grebera oraz MDP z miejscowości Kalinowa. Obecni na spotkaniu złożyli sobie serdeczne życzenia oraz podzielili się opłatkiem.

Sesja Rady Gminy Turek odbyła się 28 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Kalinowie. Podczas spotkania Karol Mikołajczyk przypomniał obecnym o dokonaniach oraz podjętych w roku 2018 działaniach o czym przeczytać możemy poniżej:
https://iturek.net/miejscowosci/gm-turek-uroczysta-sesja-rady-gminy-na-zakonczenie-pracowitego-roku-2018

Podczas uroczystego spotkania wójt podziękował osobom z którymi miał okazję dotychczas współpracować.

-Nie udałoby się gdyby nie wsparcie, dobra współpraca, pełna zgoda i determinacja moja, urzędników oraz wszystkich radnych. To dzięki ich decyzjom, ich uchwałom te zadania mogliśmy w 2018 roku zrealizować- dziękował Karol Mikołajczyk.

Wymienionych osób, placówek i instytucji, które pomogły realizować zaplanowane przedsięwzięcia było wiele.

-Chcemy uhonorować osoby, które z jednej strony wpisują się w rozwój naszej gminy, a z drugiej strony są dobrymi ambasadorami naszej gminy na zewnątrz- mówił Karol Mikołajczyk.

Specjalne podziękowania skierowane zostały w stronę założyciela firmy Drewtur Ludwika Grebera, którego zakład daje obecnie pracę ponad 300 osobom, a firma na rynku funkcjonuje ponad 40 lat.

-Jestem dumny z tego, że udało nam się taki zakład stworzyć i rozwinąć. Stało się to między innymi dzięki przychylności wójta oraz pracowników gminy. Na terenie naszej posesji miała przebiegać obwodnica a dzięki odwadze pana wójta udało mi się dostać warunki na rozbudowę kolejnych hal. Udało nam się rozbudować ponad 7 tysięcy metrów. Krajowa Dyrekcja Dróg odmówiła nam rozbudowy tej hali. Gdyby nie rozmowa z wójtem zakład prawdopodobnie zostałby przeniesiony do gminy Przykona. Dlatego jeszcze raz serdecznie dziękuję- mówił Ludwik Greber.

Dlaczego spotkanie odbyło się w tym roku w Kalinowej? Ponieważ wiele sukcesów odnieśli młodzi druhowie właśnie z tej miejscowości. Za zwycięstwa w zawodach, siłę i determinację zarówno dziewczęta, jak i chłopcy otrzymali upominki.

Głos podczas spotkania zabrał między innymi radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Sobczak, który zadeklarował chęć do współpracy. Prezes Zarządu Oddziału PTTK w Turku Dariusz Grajkowski poinformował o zdobyciu pierwszego miejsca w Ogólnopolskim Konkursie dla Oddziałów PTTK za Najlepszą Programową Ofertę Turystyczną 2018 roku Dla Niepełnosprawnych Turystów i Krajoznawców. Podziękował on gminie za współpracę i życzliwość w realizacji określonych inicjatyw.

Ostatnią w tym roku sesję Rady Gminy Turek zakończył występ dzieci ze Szkoły Podstawowej z Chlebowa. Wszyscy obecni tego wieczora w sali złożyli sobie również życzenia oraz podzielili się opłatkiem.
 
Brudzew: Małżeństwa z gminy uczciły wyjątkowe jubi...
Gm.Turek: Uroczysta sesja Rady Gminy na zakończeni...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.