Gm.Turek: „Z kopyta”, czyli Środowiskowy Dom Samopomocy w Turku w Stajni ROKA w Kowalach Księżych

Image_3

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Turku, ul.Poduchowne 1 w ramach ustawy „Za życiem” oprócz zajęć fitness, jogi oraz rehabilitacji mają możliwość korzystania z hipoterapii i dogoterapii w „Stajni ROKA” w Kowalach Księżych. Są to wyjazdy na których Uczestników naszego Domu czaka moc atrakcji, przede wszystkim kontakt z różnymi zwierzętami, zwłaszcza z końmi. Na terenie obiektu znajduję się również mini zoo.

Podczas spotkań Uczestnicy mają okazję poznać życie w stajni. Z zadowoleniem i wielkim zainteresowaniem oglądali stajnie i boksy, w których znajdowały się konie różnej maści. Dla wielu z nich, była to pierwsza okazja aby bliżej poznać te zwierzęta karmiąc je i czyszcząc.
Uczestnicy dowiedzieli się również w jaki sposób należy obchodzić się ze zwierzętami, jak je pielęgnować i dbać, utrzymując w dobrej kondycji i zdrowiu. Mieli możliwość zapoznania się z elementami stroju jeździeckiego. Jeździli bryczką oraz oprowadzali konia po padoku pod okiem opiekuna. Dla wielu z nich jest to szansa pozyskania nowego hobby. Kto wie!!!

Na koniec dla wszystkich organizowany jest poczęstunek na świeżym powietrzu.

Wyjazdy te dostarczają nie tylko niezapomnianych wrażeń obcowania z końmi oraz innymi zwierzętami ale również uczą wrażliwości, pokory ze szczyptą dyscypliny. Mają zarazem walory dydaktyczne, gdyż dostarczają podstawowych wiadomości o życiu tych pięknych i niezwykle inteligentnych zwierząt.
 
Władysławów: Włamał się do przedszkola i ukradł sp...
Tomasz Michalak: Jakiego prawa przestrzega Starost...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 12 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.