Gm. Turek: Zmiany w budżecie w błyskawicznym tempie

Sesja Gmina Turek

We czwartkowe popołudnie radni gminy Turek spotkali się po to, aby zatwierdzić zmiany w budżecie. Sesja minęła bez dyskusji, a zmiany wprowadzono jednogłośnie.

W szczegóły dotyczące podejmowanych uchwał wprowadziła radnych skarbnik Beata Pieśkiewicz. Zmiany w gminnych finansach trzeba było wprowadzić jeszcze przed końcem roku. Do budżetu wprowadzono m.in. kwotę ponad 31 tysięcy z rezerwy oświatowej, którą samorząd musi wydać jeszcze w roku 2018.
 
Z racji tego, że dopiero za rok realizowana będzie budowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych z planu dochodów wykreślono 118 500 zł. Ta kwota to dotacja jaką gmina otrzymała na ten cel i w grudniu, w związku z niezrealizowaniem zadania w roku bieżącym, musi ona zostać zwrócona.

Zmniejszono także pożyczkę z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację zadania budowy sieci kanalizacji sanitarnej w Cisewie. Spowodowało to zmiany w przychodach gminy z tytułu zaciągniętych pożyczek.

Brudzew: Zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję, czy...
Zapraszamy na wyjątkowy Kiermasz Rękodzieła

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.