Gmina Kawęczyn wspiera najmłodszych mieszkańców i inspiruje inne samorządy

Żłobek Kawęczyn

Żłobek Gminny w Kawęczynie bierze udział w konkursie PAP „Inwestycja z perspektywą”, którego celem jest promocja samorządowych inwestycji unijnych, a także chęć inspirowania innych do podejmowania podobnych inicjatyw.

Konkurs wyłonić ma najciekawszą samorządową inwestycję współfinansowaną ze środków Unii Europejskiej. Wśród inicjatyw, które zgłoszono do udziału w przedsięwzięciu znalazł się Żłobek Gminny w Kawęczynie. Projekt wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 6: Rynek Pracy, Działanie 6.4. Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi, Poddziałanie 6.4.1. Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi, realizowany od 01 czerwca 2020 r. do 30 września 2022 r.

Powstanie pierwszego żłobka było odpowiedzią na potrzeby społeczne w gminie Kawęczyn i szansą dla wielu dzieci i rodzin. Rodzice z terenu gminy posiadający dziecko w wieku żłobkowym widzieli pilną potrzebę utworzenia tego typu ośrodka, co pokazywały też z roku na rok statystyki. Często ze względu na brak możliwości skorzystania z innej formy w zakresie opieki nad swoimi dziećmi, głównie kobiety były zmuszone do samodzielnego sprawowania opieki a w konsekwencji do pozostania w domu z dzieckiem co pozbawiało ich możliwości do pracy czy zatrudnienia poza sektorem rolniczym. Nowy żłobek jest więc szansą dla wielu kobiet na szybszy powrót do pracy oraz miejscem stwarzającym bardzo dobre warunki do rozwoju najmłodszych dzieci. Inicjatywa ta to jeden z elementów szczególnej troski o najmłodszych - przyszłość gminy Kawęczyn.

Na Żłobek Gminny w Kawęczynie głosować TUTAJ

Laureatów konkursu poznamy 20 grudnia.

Tuliszków: "Twój MIŚ również może zostać RATOWNIKI...
Brudzew: Miododajny domek dla owadów zakończony

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 26 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.