Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Gm.Turek: Z radnego na kierownika. Będą wybory uzupełniające

Marcin Rosiakowski zrzekl sie mandatu radnego gmina turek

Gmina Turek ma jednego radnego mniej. Marcin Rosiakowski zrzekł się mandatu, ale pracy na rzecz lokalnej społeczności nie porzucił. Od początku października jest kierownikiem Gminnego Ośrodka pomocy Społecznej.

Z końcem września Marcin Rosiakowski złożył mandat radnego gminy Turek, który zdobył w ubiegłorocznych wyborach. Zostało to przyjęte i potwierdzone przez komisarza wyborczego.

- Wśród radnych nie ma już Marcina Rosiakowskiego, ponieważ od 1 października pełni funkcję kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i przepisy na nim tę rezygnację wymusiły - wyjaśniał wójt Karol Mikołajczyk Poprzednia pani kierownik GOPS przeszła na emeryturę i w wyniku konkursu wyłoniono na to stanowisko właśnie radnego Rosiakowskiego.

Wójt Mikołajczyk życzył nowemu kierownikowi dobrej współpracy.

- Przed GOPSem wiele wyzwań, wiele zadań. Mam nadzieję, że te działania będą bardzo aktywne, bo problemów socjalnych nie brakuje, a wiele będzie zależało od zaangażowania i empatii kierownika oraz pracowników - mówił wójt gminy Turek.

Marcin Rosiakowski natomiast podziękował radnym, kierownikom, sołtysom oraz dyrektorom szkół za dotychczasową współpracę i zaprosił do dalszej, bo jak zauważył - ta współpraca się nie kończy, a jedynie zmienia swój charakter. Jeśli natomiast chodzi o skład rady, to komisarz wyborczy zarządzi wybory uzupełniające

Wideo: Pięć zastępów gasiło pożar drewnianej stodo...
Podziękowania

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Karolina w piątek, 25 października 2019 05:53

W gminie Turek aktualnie trwa nabór na dyrektora gminnej biblioteki.
Szczegóły na bip.gmina.turek.pl zakładka konkursy i nabory. Aplikować można do 28 października. Niewielkie wymagania wobec kandydatów: wykształcenie wyższe i tylko trzy lata stażu pracy, w tym rok w bibliotece .

W gminie Turek aktualnie trwa nabór na dyrektora gminnej biblioteki.:D Szczegóły na bip.gmina.turek.pl zakładka konkursy i nabory. Aplikować można do 28 października. Niewielkie wymagania wobec kandydatów: wykształcenie wyższe i tylko trzy lata stażu pracy, w tym rok w bibliotece :).
Gość
czwartek, 18 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.