Gmina Władysławów podejmie starania aby dystrybuować węgiel wśród mieszkańców

Węgiel

Klika dni temu zaprezentowano wstępne założenia ustawy regulującej zasady sprzedaży węgla przez samorządy. Udział w programie zakupu węgla będzie nieobowiązkowy. Chęć uczestniczenia w dystrybucji węgla wśród mieszkańców zadeklarowała już wójt gminy Władysławów, Elżbieta Klanowska.

Jako samorząd jesteśmy najbliżej mieszkańców i już dziś deklaruję chęć uczestniczenia w dystrybucji węgla wśród swoich mieszkańców. Mimo, że na terenie Gminy Władysławów nie funkcjonuje spółka komunalna, a stan prawny, finansowy i techniczny nie ułatwia podjęcia w tej kwestii decyzji, to podejmę wszelkie możliwe starania aby uczestniczyć w tym programie. Obecnie czekamy na wiążące decyzje rządu i niezbędne zmiany w prawie. Szczegółowo będę mogła ustosunkować się do całej kwestii dystrybucji węgla, kiedy będą podjęte uregulowania prawne oraz środki finansowe. Już dziś traktuję to jako misję i kolejne zadanie dla naszego samorządu Gminy Władysławów z myślą o wszystkich mieszkańcach.- wyjaśnia na oficjalnym profilu gminy Władysławów wójt Elżbieta Klanowska.

Propozycja strony rządowej zakłada, że udział w programie zakupu węgla będzie dla gmin nieobowiązkowy. Będzie to zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej. Według relacji ZMP, przedstawiciele rządu mieli zadeklarować, że realizacja tego zadania zostanie wyłączona ze stosowania trybu zamówień publicznych.

Do zadań gminy będzie należało zebranie od mieszkańców informacji na temat zapotrzebowania na węgiel, zakup surowca od importera wskazanego przez rząd i dostarczenie go do mieszkańców. gminy mają otrzymać węgiel po niskiej cenie, a na jego dystrybucję będą mogły wydać kwotę kilkuset złotych (cena regulowana maksymalna - jeśli koszty dystrybucji będą niskie, to tym samym cena sprzedaży też będzie niższa).

Oprac. na podstawie PAP

Wasz trud, to przyszłość nas wszystkich. Dzień Edu...
Władysławów: Dzień Edukacji Narodowej w Wyszynie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.