Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Gminne Spółki z dotacjami na bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych

rynna

Sześć Gminnych Spółek Wodnych z terenu powiatu tureckiego otrzymało dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Środki przeznaczone są na bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych.

Dofinansowanie dla spółek wodnych na realizację prac związanych z bieżącym utrzymaniem wód i urządzeń wodnych, to kontynuacja wieloletniego wsparcia Samorządu Województwa Wielkopolskiego umożliwiającego zachowanie sprawności i bezpieczeństwa sieci melioracyjnej. Dzięki tym środkom spółki wodne realizują swoją działalność związaną z przeprowadzeniem niezbędnych prac, regularnej konserwacji i modernizacji urządzeń wodnych i melioracyjnych. Prace te przyczyniają się do zapobiegania lub ograniczenia zjawisk suszy i skutków nadmiernych opadów, które cyklicznie pojawiają się w naszym województwie.

-Dotacja z budżetu Województwa Wielkopolskiego dla Spółek Wodnych funkcjonujących na terenie województwa Wielkopolskiego umożliwia kontunuowanie szeregu prac związanych z zachowaniem pełnej sprawności sieci melioracyjnej w naszym województwie. Środki finansowe w wysokości blisko 2,5 mln zł, które trafią do 131 Spółek zwiększają możliwości zakresu realizowanych prac na wielu obszarach. Pomoc dla Spółek realizowana jest od 14 lat, a całkowita kwota przeznaczona na ten cel to ponad 23,5 mln zł. – mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

W ramach przeprowadzonego wiosną br. naboru wniosków wsparcie otrzyma 131 spółek wodnych (złożono 136 wniosków) na łączną kwotę blisko 2,5 mln zł. Najwyższa dotacja, która została przyznana spółce wodnej w bieżącym roku to ponad 144 tys. zł. Tegoroczna wysokość udzielonego spółkom wodnym dofinansowania wyniesie 40% wartości prac ujętych we wnioskach, a przeznaczona z budżetu województwa pula środków na ten cel została w pełni wykorzystana.

Lista beneficjentów z powiatu tureckiego przedstawia się następująco:
Gminna Spółka Wodna Dobra - 19 744 zł
Gminna Spółka Wodna Kawęczyn - 46 638 zł
Gminna Spółka Wodna Malanów - 26 665 zł
Gminna Spółka Wodna Tuliszków - 46 476 zł
Gminna Spółka Wodna Turek - 53 318 zł
Gminna Spółka Wodna Przykona - 66 638 zł
OGŁOSZENIE
Brudzew: Inwestycja za ponad 100 tys. na boisku w ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.