Gminny Oddział OSP w Kawęczynie z nowym zarządem

Jarosław Pasik

Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kawęczynie był okazją do podsumowania pięcioletniej kadencji władz i wyborów nowego zarządu, na czele którego kolejny raz stanął Jarosław Pasik.

Druhowie z gminy Kawęczyn wybrani jako delegaci na XII Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP spotkali się w Głuchowie w piątek, 19 listopada. Zebranych powitał prezes Jarosław Pasik, dziękując za przybycie i podkreślając, jak wiele udało się osiągnąć w trakcie mijającej pięcioletniej kadencji zarządu oddziału gminnego. Nie omieszkał on również podkreślić, że sukcesy odnoszone są pomimo trudności z jakimi borykają się strażacy ochotnicy. Druh Pasik zaznaczył, że w finansowanie jednostek OSP oprócz samorządów, bardziej powinna angażować się strona rządowa. Po wyborze przewodniczącego zebrania, którym został Marcin Mazurek, ustalono również składy komisji niezbędnych przy wyborze nowego zarządu.

O tym, że to właśnie druhowie tworzący ochotnicze straże są częścią historii opowiadała z kolei Małgorzata Judasz z Wojewódzkiego Klubu Kronikarza OSP Województwa Wielkopolskiego. Podczas wykładu zebrani mieli okazję nie tylko poznać początku stuletniej historii ZOSP RP, ale też prześledzić najważniejsze momenty z historii ZOSP w gminie Kawęczyn.

Delegaci i zaproszeni goście wysłuchali sprawozdania z działalności ustępującego zarządu, a także sprawozdania z prac emisji rewizyjnej. Wskazano w nich najważniejsze zadania realizowane w ciągu ostatnich pięciu lat. - Ustępujący zarząd którym miałem zaszczyt kierować starał się jak najlepiej realizować nałożone na niego zadania. Uważam, że w większości zadania te udało się zrealizować, chociaż pozostał pewien niedosyt. Pragnę podkreślić, że osiągnięcia były możliwe dzięki kontynuacji działań z poprzednich lat i współpracy - mówił druh Jarosław dziękując samorządowcom, na czele z wójtem Janem Nowakiem, a także oddziałowi powiatowemu i wojewódzkiemu ZOSP, komendzie powiatowej i wojewódzkiej PSP za nadzór oraz wszystkim sympatykom i organizacjom wspierającym kawęczyńskie jednostki OSP.

Ustępujący zarząd jednogłośnie otrzymał absolutorium, będące wyrazem poparcia dla prowadzonej działalności. Delegaci wybrali również skład nowego zarządu oraz komisji rewizyjnej. Przedstawia się on następująco:

Prezes Jarosław Pasik
Wiceprezes Grzegorz Dzikowski
Wiceprezes Piotr Ziółkowski
Wiceprezes Krzysztof Dytwiński
Komendant Gminny Michał Chachuła
Sekretarz/Skarbnik Monika Jatczak
Członkowie prezydium: Mateusz Pacześny, Karol Rygas, Piotr Szalewski, Antoni Janicki

Członkowie zarządu: Amadeusz Dzikowski, Mirosław Choronży, Przemysław Rosiak, Andrzej Jaworski, Łukasz Kaczmarek, Marcin Skurka, Dariusz Siemiątkowski, Andrzej Piątkowski, Bogumił Marciniak, Jarosław Król, Jan Nowak,

Komisja rewizyjna: Jarosław Binkowski, Bogumił Tomczyk, Mariusz Grzesiak, Sylwester Dzikowski, Grzegorz Kurpik.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Przedszkolu „Kra...
Dokumentacja dla kolei gotowa. Wybrano przebieg tr...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 26 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.