Goście z Czech poznają Turek

Goście z Czech

Po raz pierwszy do Turku przyjechali goście z czeskiego miasta Brandýs nad Labem - Stará Boleslav. Oba miasta mają zamiar podjąć współpracę partnerską.

Rada Miejska Turku w grudniu 2018 r. podjęła uchwałę w sprawie nawiązania kontaktów partnerskich z miastem Brandýs nad Labem - Stará Boleslav w Czechach. Miasto to poszukiwało partnera w Polsce, z którym mogłoby m.in. wspólnie realizować projekty unijne związane z kulturą i sportem.

W tym tygodniu do Turku przyjechali goście z miasta Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, w osobach: burmistrz Vlastimil Picek, zastępca burmistrza ds. społecznych Petr Kváča oraz Zdeňka Tichá - kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Miejskim. Goście wspólnie z władzami Turku podjęli rozmowy o przyszłej współpracy, ale przede wszystkim zapoznali się z naszym miastem. Przedstawiciele czeskiego miasta odwiedzili Szkołę Podstawową nr 1 w obu budynkach nauki, Halę Sportowo-Widowiskową, Muzeum Miasta Turek, zobaczyli odwiert geotermalny oraz produkcję specjalnych tkanin wojskowych w Miranda Textiles Sp. z o.o.

Miasto Brandýs nad Labem - Stará Boleslav jest położone w sąsiedztwie stolicy Czech, w odległości 473 km od Turku. Zajmuje powierzchnię 23 km2 i ma ponad 18 tys. mieszkańców. Powstało w 1960 r. w wyniku połączenia dwóch miasteczek: lewobrzeżnego Brandýsa nad Labem i prawobrzeżnej Starej Boleslavi. Miasto w swojej charakterystyce i funkcjonowaniu jest bardzo podobne do Turku.

Podpisanie umowy partnerskiej zaplanowane zostało na jesień tego roku.
 
Derucki nie chce przewodniczącego Jasaka, czyli o ...
Akcja poboru krwi w I LO. Życiodajny płyn oddało 4...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Dariusz w poniedziałek, 25 marca 2019 08:14

Idą w ślady Tuliszkowa

Idą w ślady Tuliszkowa :)
Gość
czwartek, 20 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.