Gospodarstwa powiatu tureckiego docenione za wysokie standardy bezpieczeństwa

Gospodarstwa powiatu tureckiego docenione za wysokie standardy bezpieczeństwa

W niedzielę 30 -go czerwca podczas 41 Targów Rolniczych Kościelec 2019 miało miejsce podsumowanie i ogłoszenie wyników XVII edycji etapu regionalnego Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Wśród wyróżnionych znaleźli się również mieszkańcy powiatu tureckiego.

Najbezpieczniejsze gospodarstwo w Wielkopolsce Wschodniej prowadzą Elżbieta i Józef Kurzawa z Wichertowa w gminie Przykona. Na pytanie jaka jest recepta, aby spełnić wysokie standardy gospodarze odpowiadają : „Ciężka praca”.

Dwa gospodarstwa z terenu naszego powiatu otrzymały również wyróżnienia. Słowa uznania skierowano w stronę Małgorzaty i Dariusza Siemiątkowskich ze Skarżyna-Kolonia w gminie Malanów oraz Agnieszki i Mariusza Witkowskich z Potworowa w gminie Dobra. Na uroczystości obecni byli również zastępca Wójta Gminy Przykona Roman Marciniak i zastępca Burmistrza Dobrej Przemysław Tomczak.

Zwycięzcom nagrody wręczali m.in. przedstawiciele naszego powiatu: Starosta Turecki Dariusz Kałużny, kierownik KRUS w Turku Krzysztof Buchelt i wójt Gminy Malanów Ireneusz Augustyniak.

Organizatorami konkursu są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Kryteria brane pod uwagę w ocenie konkursowej można zobaczyć TUTAJ

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesu na szczeblu wojewódzkim i centralnym.

Kawęczyn: Zabawa dla dzieci i dorosłych podczas pi...
Lato rozkręca się z Karuzelą

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 02 czerwiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.