Gospodynie z Będziechowa najlepsze w półfinale Bitwy Regionów

Koło Gospodyń Wiejskich z Będziechowa zwyciężyło w półfinale Bitwy Regionów
Koło Gospodyń Wiejskich w Będziechowie (Gmina Kawęczyn) zajęło pierwsze miejsce w półfinalne Bitwy Regionów. Uznanie komisji konkursowej zdobył schab z kością nadziewany dziczyzną z sosem borowikowym i zasmażaną kapustą z szagówkami.
 
 
 
Gospodynie z Będziechowa, mimo krótkiej działalności jako KGW mają już na swoim koncie spore sukcesy. W 2019 roku zajęły drugie miejsce  podczas Półfinału Bitwy Regionów w województwie wielkopolskim, który odbył się 16 czerwca 2019 r.  w Marszewie podczas Marszewskich Dni Pola, Letnich Targów Rolno-Ogrodniczych AGROMASZ za golonkę po staropolsku z kapustą i grochem i kluskami ziemniaczanymi „Pół na Pół”.
 
Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się, aż 60 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa wielkopolskiego. Po długich i burzliwych obradach komisja dokonała wyboru. Pierwsze miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Będziechowie, które przygotowało ”Schab z kością nadziewany dziczyzną z sosem borowikowym i zasmażaną kapustą z szagówkami”. Drugą pozycję zajęły „Pyzy z gzikiem” przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Lipiny, a trzecie miejsce zajęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich Rusko, które przygotowały „Pierś z kaczki z karmelizowanym jabłkiem i sałatką z kaszy jaglanej”. 
 
Wręczenie nagród odbędzie się 14 sierpnia 2021 roku w Poznaniu, podczas XV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku, który odbędzie się na Poznańskim Starym Rynku.
Odszedł prezes honorowy „Kasztelanii Brudzew”
Zawodnik Skoczka Władysławów z medalem Mistrzostw ...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 19 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.