Gospodynie z Warenki upiekły najlepszą babkę

Gospodynie z Warenki upiekły najlepszą babkę

60 bab i babeczek, a wszystkie piękne i pyszne, a wśród nich ta najlepsza. Biuro posła Ryszarda Bartosika na kilka dni zamieniło się w cukiernię, za sprawą ogłoszonego przez niego konkursu na najsmaczniejszą babkę wielkanocną.

Poseł ogłosił konkurs podczas marcowego spotkania z Kołami Gospodyń Wiejskich z powiatu tureckiego. Zainteresowanie przeszło - jak sam podkreśla - jego najśmielsze oczekiwania, bo do udziału w kulinarnych zmaganiach zgłosiło się aż 41 kół z całego powiatu. Do oceny wypieków powołano komisję w składzie: Ilona Wieczorek, Magdalena Gonczarewicz, Beata Bartczak, Anna Tyczyńska i Janina Kolęda. Oceniano nie tylko wygląd i dekorację ciast, ale też ich smak, sposób podania, pulchność, porowatość, oryginalność i pomysłowość.

Główna nagroda w wysokości dwóch tysięcy złotych powędrowała do Koła Gospodyń Wiejskich z Warenki. Babki okazały się tak wyśmienite, że jury wyróżniło dodatkowo panie z kół w Targówce, Krwonach i Leśnictwie. Specjalne wyróżnienia przyznał też poseł Bartosik - babka przygotowana przez gospodynie ze Smaszewa trafiła do Prezydenta Andrzeja Dudy podczas spotkania w Kole. Panie z Miłaczewa zostały natomiast wyróżnione za pomysłowość.

Co stanie się z ciastami? Będą podzielone wśród mieszkańców, ale większość trafi do Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie.

Przykona: O budżecie, zagospodarowaniu przestrzenn...
Czółenka damskie uniwersalną propozycją dla pań

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gosc w niedziela, 21 kwietnia 2019 22:27

Poseł zapomniał dodać, że zostaną podzielone pomiędzy mieszkańców jego okręgu wyborczego

Poseł zapomniał dodać, że zostaną podzielone pomiędzy mieszkańców jego okręgu wyborczego:)
Gość
środa, 21 lutego 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.