Grudzień szczęśliwy dla turkowskiego szpitala. Umowa na zakup sprzętu podpisana

Podpisanie umowy na zakup sprzętu do szpitala w Turku

-Grudzień będzie szczęśliwym miesiącem dla szpitala - te słowa padły z ust dyrektora SP ZOZ Krzysztofa Sobczaka przed podpisaniem umowy na zakup sprzętu dla turkowskiej lecznicy. W wydarzeniu udział wzięli nie tylko przedstawiciele władz powiatu, ale też parlamentarzyści oraz wicewojewoda wielkopolski.

Zebranych powitał starosta Dariusz Kałużny, który jednocześnie podsumował środki, które w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy pozyskano dzięki staraniom nie tylko władz powiatu tureckiego, ale też posła Ryszarda Bartosika, posła i byłego wojewody Zbigniewa Hoffmanna oraz wicewojewody Anety Niestrawskiej. To przede wszystkim dofinansowanie do oddziału wewnętrznego w kwocie 1,6 mln zł, środki na zakup dwóch nowych karetek pogotowia, a teraz także ponad 400 tys. zł z rezerwy prezesa rady ministrów na zakup sprzętu. W sumie zadanie "Zakup sprzętu medycznego dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku” kosztować będzie blisko pół miliona złotych. Za tę kwotę zakupiony zostanie sterylizator parowy, napędy ortopedyczne dużej i małej mocy, wideokolonoskop oraz aparat do znieczuleń. Nowy sprzęt z pewnością się przyda, bo jak mówił dyrektor Sobczak, obecnie używany sterylizator to sprzęt z 1996 roku i bardziej nadawałby się do muzeum techniki, niż do pracy w szpitalu.

- Chciałoby się, żeby grudzień był przez kolejnych 12 miesięcy, ale dobrze będzie jak będzie się chociaż raz w roku powtarzał się z takim wsparciem - podsumował dyrektor SP ZOZ w Turku.

W podwójnej roli wystąpiła wicewojewoda Aneta Niestrawska - reprezentując niejako byłego wojewodę a obecnie posła Zbigniewa Hoffmanna oraz obecnego wojewodę Łukasza Mikołajczyka. To właśnie w czasie gdy wojewodą był Zbigniew Hoffmann złożono wniosek na wspomniane środki i wówczas był on procedowany.

- Niech da dobra zmiana trwa i myślę, że ona będzie trwała, idzie to w takim kierunku, że służba zdrowia i bezpieczeństwo dla pacjentów jest fundamentem rządów PiS, jest kierunkiem wytyczonym obok transferów społecznych. Jestem dumna, że mogę podpisać taką umowę, że pacjenci mogą się poczuć bardziej bezpiecznie, komfortowo i również komfortowo będą mogli pracować pracownicy medyczni, pracownicy służby zdrowia - mówiła wicewojewoda.

Poseł Ryszard Bartosik wspomniał o tym, że rozmowy o turkowskim szpitalu miały miejsce podczas wizyty w Turku premiera Mateusza Morawieckiego i był to niezwykle ważny etap w podejmowaniu decyzji o przyznaniu środków z rezerwy prezesa rady ministrów. Poseł Bartosik dodał, że zakupionej aparatury nie będzie widać, jednak ona doskonale będzie służyć mieszkańcom, zapewniając bezpieczeństwo podczas zabiegów. Pierwszy raz w nowej roli pojawił się w Turku Zbigniew Hoffmann. Już jako poseł chwalił starostę Kałużnego za czujność i profesjonalizm, z jakim starał się o środki na zakup sprzętu. Dzięki temu udało się pozyskać kolejne pieniądze na służbę zdrowia dla naszej części Wielkopolski.

Umowę podpisali starosta Dariusz Kałużny, wicestarosta Władysław Karski, skarbnik powiatu Teresa Borkowska oraz wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Kawęczyn: Wymarzony wóz zaparkował już w strażnicy...
Zderzenie samochodu ciężarowego z osobówką na skrz...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Mirek w sobota, 30 listopad 2019 14:50

Jako mieszkaniec Turku i płacący podatki proszę by Bartosik z Kałużnym obaj Pis podali zadłużenie szpitala w Turku .Potem będą mogli obaj szczerzyć te żółte zęby do zdjęć do woli .Dentysta nie boli .Może wam Jarosław pozwoli iść.

Jako mieszkaniec Turku i płacący podatki proszę by Bartosik z Kałużnym obaj Pis podali zadłużenie szpitala w Turku .Potem będą mogli obaj szczerzyć te żółte zęby do zdjęć do woli .Dentysta nie boli .Może wam Jarosław pozwoli iść.
Gość
sobota, 23 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.