Grupa Heavy Rescue SGRT poszukuje Michała Rosiaka. Pomóc ma specjalistyczny sprzęt

Poszukiwania Michała Rosiaka

Nadal trwają poszukiwania mieszkańca Turkowic Michała Rosiaka, który zaginął w nocy z 17 na 18 stycznia. W akcji udział bierze policja, biuro detektywistyczne oraz cywile. Swoją pomoc oferowała grupa Heavy Rescue SGRT OSP Mosina.

O dotychczasowych postępach w poszukiwaniach Michała Rosiaka pisaliśmy poniżej:
https://iturek.net/fakty/rodzina-michala-rosiaka-zabiera-glos-turkowianie-chca-pomoc-ponownie-wyrusza-do-poznania

Nowych informacji na chwilę obecną jest niewiele. Swoją pomoc w poniedziałek zaoferowali strażacy z grupy Heavy Rescue SGRT OSP Mosina. Sprawdzają oni rzekę Wartę przy pomocy specjalistycznego sprzętu w tym sonarów. Należy nadmienić, że możliwości są ograniczone ze względu na pływającą w wodzie krę.

Grupa Heavy Rescue SGRT OSP Mosina swoją pomocą służyła już wcześniej. Wówczas działania prowadzone były z udziałem psa tropiącego oraz sonogramu zwiadowczego wzdłuż ulicy Szelągowskiej.
Przypominamy również, że po raz kolejny ochotnicy z Turku wyjadą w niedzielę, 3 lutego o 7.00, aby pomóc w poszukiwaniach Michała Rosiaka. Miejscem zbiórki, tak jak poprzednio, jest parking przy sklepie Lidl. Ze względów bezpieczeństwa mogą jechać tylko osoby, które kiedyś już brały udział w przeszukiwaniu bunkrów, grotołazi, płetwonurkowie (cześć chodników jest zalana), osoby znające "na wylot" te bunkry i przewodnicy historii, a także strażacy. Potrzebny będzie sprzęt do zabezpieczenia i asekuracji osób sprawdzających poszczególne tunele, kamery termowizyjne, oraz takie które pozwolą zajrzeć w trudno dostępne miejsca.

fot. Fb / Heavy Rescue SGRT OSP Mosina
Prokuratura bada zaginięcie Michała Rosiaka pod ką...
Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
sobota, 24 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.