Grzybiarze na start! Najpiękniejsze okazy zostaną nagrodzone

Konkurs dla grzybiarzy
Prawdziwki, podgrzybki, maślaki - lasy powiatu tureckiego pełne są aromatycznych grzybów. Mieszkańcy chętnie wybierają się na grzybobranie, odnajdując coraz piękniejsze okazy! Turkowskie nadleśnictwo kolejny raz ogłosiło konkurs dla grzybiarzy. 
 
 
Podgrzybki, borowiki i maślaki znajdziemy niemal w każdym lesie. Ale uwaga - zbierać należy tylko te grzyby, co do których nie mamy wątpliwości, że są jadalne. Nie powinnyśmy zbierać grzybów do reklamówek, bo mogą się zaparzyć, a wtedy jadalne grzyby mogą zaszkodzić.

Turkowskie nadleśnictwo od lat organizuje konkurs dla grzybiarzy. Nie inaczej jest w tym roku. Do końca listopada można zgłaszać okazy w dwóch kategoriach - na największą wagę wyrażoną w gramach oraz na największą średnicę kapelusza. Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić się ze znalezionym grzybem w siedzibie nadleśnictwa (ul. Chopina 70, 62-700 Turek, sekretariat) w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 700 do 1500. Grzyb zostanie komisyjnie pomierzony i zważony. Karta pomiarów zostaje w dokumentacji komisji, a jej kopię otrzymuje znalazca grzyba.

Grzyb musi być jadalny i nie objęty ochroną gatunkową. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Nadleśnictwa Turek w grudniu 2021 r.
Na czym polega nauka programowania metodą Bootcamp...
Turkowskie liceum w wielkopolskiej sportowej czołó...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.