Harcerze z Hufca ZHP Turek przekazali „Światło, które łączy"

Harcerze odwiedzają włodarzy

„Światło, które łączy" - takie właśnie hasło przyświeca tegorocznej akcji pod nazwą Betlejemskie Światło Pokoju. Jak co roku, harcerze z Hufca ZHP Turek, przekazali Światło do władz Turku.

Historia zaczyna się w Betlejem, gdzie w Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Takim darem, harcerki z 58 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Rivendell" wraz z Komendantem Hufca ZHP Turek hm. Robertem Chmielewskim, udali się do Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego oraz Gminy Turek, aby móc podzielić się nim z najważniejszymi lokalnymi władzami. Mamy nadzieję, że ciepło światła trafi do serc i zagości w nas wszystkich.
 
Andrzej Styczyński: Rtęci ci u nas dostatek
Władysławów: Jasełka w Wyszynie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
sobota, 21 wrzesień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.