Historyczny moment dla turkowskiego liceum. Umowa na budowę sali sportowej podpisana

Umowa LO

To bez wątpienia historyczny moment dla Liceum Ogólnokształcącego w Turku. Niebawem rozpoczną się prace związane z budową sali sportowej przy tej placówce. Umowę z wykonawcą robót podpisano w środę, 16 marca.

Na budowę sali gimnastycznej pozyskano środki zewnętrzne z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, programu Polski Ład, a środki ze swojego budżetu przekazał też samorząd powiatu tureckiego. Łącznie inwestycja kosztować będzie ponad 10 mln zł. Sala sportowa ma zapewnić zaplecze do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego. Obiekt będzie miał charakter ogólnodostępny, jednak ze względu na lokalizację będą z niego korzystać przede wszystkim uczniowie.

- Dziękuję ministrowi za wsparcie naszego projektu, dziękuję ministrowi za opiekę i trzymanie za nas kciuków oraz myślenie strategiczne o tym, jak to zrobić. Państwo zrobiliście piękną robotę dla naszych uczniów - mówiła dyrektor liceum Danuta Szczepanik.

O tym, jak ważna jest to inwestycja mówił również minister Ryszard Bartosik.

- Jesteśmy w historycznej chwili dla naszego liceum, bo zaczyna spełniać się marzenie wielu uczniów, całej społeczności szkolnej. Rozpoczynamy wielkie przedsięwzięcie dla tej szkoły i dla powiatu tureckiego. Cieszę się, że było to możliwe. Możliwe było dlatego, że znalazły się środki z Ministerstwa Sportu, z Polskiego Ładu i dołożył się do tej inwestycji powiat, który ma w swojej opiece tę szkołę. Wszystko kosztować będzie ponad 10 mln zł - niebagatelna kwota, ale nie pieniądze są najważniejsze. Najważniejsze jest to, że wybudujemy salę gimnastyczną, tak bardzo oczekiwaną i potrzebną. Tym sposobem wpisujemy się w historię rozwoju tej szkoły - podkreślał Ryszard Bartosik.

Starosta Dariusz Kałużny podkreślił, że szkoła czekała na salę sportową z prawdziwego znaczenia ponad sto lat i przypomniał determinację, z jaką dyrekcja - Danuta Szczepanik oraz Albin Zańko - starała się o powstanie obiektu. Zebrani mogli obejrzeć wizualizację sali, której budowa niebawem się rozpocznie. Wykonawcą robót będzie P.P.U.H PREBET sp. zo.o. z Ostrowa Wielkopolskiego.


Malanów: Walne zgromadzenie w Stowarzyszeniu „Nadz...
Zgrupowanie szkoleniowe w Europejskim Centrum Budo...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - miejscowy w czwartek, 17 marca 2022 17:42

A gdzie Karski, nie widzę na zdjęciach jego pięknej buźki. Czyżby odstawiony na boczny tor za sukcesy szpitala.

A gdzie Karski, nie widzę na zdjęciach jego pięknej buźki. Czyżby odstawiony na boczny tor za sukcesy szpitala.
Gość
wtorek, 28 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.