Hodowcy koni podsumowali rok i rozmawiali o planach na przyszłość

Związek Hodowców Koni Wielkopolskich

Członkowie powiatowego koła Związku Hodowców Koni Wielkopolskich podsumowali swoją ubiegłoroczną działalność i rozmawiali o planach na przyszłość, a tych - jak zwykle - nie brakuje.

Zebranie miało miejsce we wtorek, 19 lutego. W restauracji Eden spotkali się zrzeszeni w związku hodowcy z całego powiatu tureckiego. Gości powitał Mirosław Grudziński, prezes zarządu powiatowego koła Związku Hodowców Koni Wielkopolskich w Turku. Oprócz niego gośćmi byli także Jarosław Szymoniak, dyrektor Biura Związku Hodowców Koni Wielkopolskich, Andrzej Matławski reprezentujący Stado Ogierów w Gnieźnie, a także Jacek Wilczyński - wiceprezes Związku Hodowców Koni Wielkopolskich w Gnieźnie.

Przewodniczącym zebrania został Stanisław Urbaniak. Prezes Grudziński przedstawił zebranym działania podejmowane przez związek w ubiegłym roku, a trzeba przyznać, że był to rok obfitujący w wydarzenia. Wspomnieć można chociażby premiowanie źrebiąt, rajd dla upamiętnienia rocznicy odzyskania niepodległości szlakami konnymi gminy Kawęczyn czy liczne zawody konne organizowane na terenie powiatu tureckiego. Zaprezentowano także plan wydarzeń na przyszły rok - zarówno tych hodowlanych (już 9 marca w Turku odbędzie się pokaz ogierów), jak i sportowych. W powiecie tureckim także nie zabraknie wydarzeń skierowanych dla miłośników koni i sportów konnych - odbędzie się już wspomniany pokaz ogierów, a na lipiec zaplanowano premiowanie źrebiąt oraz Regionalną Wystawę Koni Hodowlanych. Amatorskie zawody zaprzęgowe odbędą się w Kawęczynie, Turku, Władysławowie, a Stajnia Roka w Kowalach Księżych będzie gospodarzem zarówno zawodów zaprzęgowych jak i w skokach przez przeszkody.

Po wysłuchaniu wszystkich sprawozdań zebrani jednogłośnie udzielili zarządowi absolutorium, wyrażając poparcie dla jego działalności.

Ponad 600 osób z Turku skorzystało z nielegalnej t...
Twój e-PIT bez tajemnic

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 01 czerwiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.