Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Hu hu ha- sowa nie jest zła”, czyli pełna emocji i wiedzy Noc Sów

Noc Sów w Turku

Zainteresowanych życiem ptaków osób na terenie naszego miasta jest coraz więcej. Nic dziwnego, bowiem Turkowska Grupa Lokalna OTOP organizuje przedsięwzięcia pełne atrakcji. Dużą frekwencją cieszyło się spotkanie, które odbyło się 23 marca.

Turkowianie zebrali się w Szkole Podstawowej nr 1 o godzinie 18.00. Tego dnia przygoda z ptakami rozpoczęła się od spotkania z sokolnikami i ich drapieżnymi ptakami. Mateusz i Witold Moszczyńscy oraz ich jastrząb i myszołowiec zrobiły na uczestników wielkie wrażenie. Oprócz wiedzy, którą goście przekazali na temat ptaków wszyscy mogli je pogłaskać, a nawet potrzymać.

Głównymi bohaterkami tego dnia były sowy, dlatego też dzieci z chęcią poznały ich życie. Prezentacje na temat tych pięknych ptaków przedstawił Zbigniew Boczek.

Były gry, rebusy, zabawy, a także emocjonujący spacer po lesie. W nocy trudno zauważyć jakiegokolwiek ptaka, jednak uczestnikom Nocy Sów udało się usłyszeć samca i samicę puszczyka zwyczajnego.

Nie zabrakło elementów muzyki. Dzieci i młodzież wspólnie nauczyli się piosenki o sowach, którą zaśpiewali podczas powrotu do domu.

Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Turkowską Grupę Lokalną OTOP przy udziale Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku.
 
Dariusz Jasak: Koalicja Europejska ujawnia program...
Wideo: Lista PiS do Parlamentu Europejskiego zatwi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.