Hubertusowa tradycja wciąż trwa. Jeźdźcy zakończyli sezon

Hubertus

Kontynuując jeździecko-myśliwskie tradycje pasjonaci jazdy konnej spotkali się w sobotę na tradycyjnym „Hubertusie”, który oficjalnie kończy sezon jeździecki.

Listopadowy chłód nie przeszkadzał uczestnikom tegorocznego Hubertusa. Bryczki oraz jeźdźcy wyruszyli ze swoich stajni i udali się przed kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku, gdzie symbolicznie poświęcono zwierzęta, kończąc sezon jeździecki i rozpoczynając sezon myśliwski.

Najważniejszym przystankiem w drodze powrotnej była oczywiście gonitwa za lisią kitą, która dostarczyła emocji nie tylko jej uczestnikom, ale także wszystkim, którzy obserwowali galopujących jeźdźców. Uczestnicy imprezy mogli rozgrzać się podczas ogniska, kończącego tegoroczne świętowanie.


Zaginął Tomasz Krzyżanowski. Jego życie może być z...
Gm.Turek: Wypadek na krajówce. Trasa zablokowana

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Lokalna Wredota w poniedziałek, 08 listopada 2021 17:56

Jakie niewinne słowa o mordercach pięknych, dzikich zwierząt dla prymitywnej rozrywki.
Ksiądz w imię "Czyńcie sobie Ziemię poddaną" pobłogosławił nowe pokolenie ludzi bez sumienia.


Jakie niewinne słowa o mordercach pięknych, dzikich zwierząt dla prymitywnej rozrywki. Ksiądz w imię "Czyńcie sobie Ziemię poddaną" pobłogosławił nowe pokolenie ludzi bez sumienia.
Gość
czwartek, 30 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.