Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Hufiec ZHP Turek obchodził 100- lecie działalności

Hufiec ZHP Turek

Wyjątkowy jubileusz miał miejsce w sobotę, 17 czerwca. Właśnie tego dnia odbyły się obchody jubileuszu 100-lecia Hufca ZHP Turek oraz 50-lecia nadania Hufcowi imienia Mikołaja Kopernika.

Z tej niecodziennej okazji odbył się uroczysty apel w którym uczestniczyli nie tylko działacze i miłośnicy Hufca ZHP Turek, ale również przedstawiciele samorządów i instytucji z terenu powiatu tureckiego.

Uroczystym momentem było wręczenie instruktorom przez zastępcę burmistrza Joannę Misiak-Kędziorę odznak honorowych "Za zasługi dla miasta Turku". Otrzymali je Marta Bakalarz, Weronika Adamiak, Izabela Radka Michał Kałużny i Robert Chmielewski.

To niejedyne wyróżnienia przyznane tego dnia. Wręczone zostały również Srebrne Honorowe Odznaki Przyjaciół Harcerstwa, Honorowe Odznaki „Harcerska służba Wielkopolsce”, wyróżnienia „Przyjaciel Hufca” oraz listy pochwalne.

Należy nadmienić, że apel był tylko częścią obchodów, które rozpoczęły się w sobotę rano od gry terenowej. Druhny i druhowie zorganizowali również wspólne ognisko i inne ciekawe aktywności.

Źródło: Miasto Turek

Malanów: Jerzy Frątczak sołtysem roku 2022
Marcin Derucki: Przez kogo Platforma Obywatelska p...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.