Hyundai zainwestuje w powiecie tureckim? JP Weber doradza w sprawie fotowoltaiki

Farma fotowoltaiczna

Spółka koncernu Hyundai podpisała list intencyjny dotyczący budowy farmy fotowoltaicznej w powiecie tureckim. Ma to być druga pod względem mocy farma w Unii Europejskiej.

Zespół firmy doradczej JP Weber doradza Hyundai Motor Securities (HMS), koreańskiemu inwestorowi finansowemu, który rozważa budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 200 MW w powiecie tureckim.

Analizy polskiego rynku toczą się od października ubiegłego roku, a rozmowy na temat projektu w powiecie tureckim rozpoczęły się dwa miesiące temu. HMS bierze pod uwagę również inne kraje europejskie, ale to właśnie Polska zdaje się oferować największe możliwości rozwoju fotowoltaiki, uwzględniając dostępne źródła wsparcia publicznego dla nowych przedsięwzięć. Strony inwestycji są aktualnie na etapie podpisania listu intencyjnego.

Jest to pierwszy projekt, jaki HMS chciałby realizować w Polsce. HMS zadeklarował, że stanowi on pierwszy krok do rozwoju całej branży fotowoltaiki w naszym kraju, a także wyraził gotowość rozszerzenia zakresu swojej działalności w Polsce nie tylko o OZE, ale także m.in. o elektrownie wodorowe. Wyraził również nadzieję, że więcej koreańskich firm będzie inwestować w Polsce.

Wsparcie JP Weber przy tym projekcie obejmuje przeprowadzenie kompleksowego badania Due Diligence, doradztwo prawne oraz wsparcie negocjacyjne warunków umowy Joint Venture. Pracami kieruje Dr Marcin Dudarski, Partner Zarządzający JP Weber.

“Ogromnie cieszymy się, że możemy wspierać kolejnego znaczącego inwestora z Azji. Informacja o zamiarze realizacji nowej inwestycji jest tym bardziej dobra, że oznacza przyspieszony rozwój produkcji czystej energii w Polsce, a tym samym ochronę naszego środowiska naturalnego i szybszą realizację wytycznych Komisji Europejskiej. Może też być silnym impulsem dla innych zagranicznych firm, że w dobie pandemii Covid-19 nie tylko możliwe, ale wręcz konieczne jest kontynuowanie realizacji planów inwestycyjnych. Korea przy tym świetnie radzi sobie z opanowaniem epidemii koronawirusa i powinna być również w tym zakresie przykładem do naśladowania przez resztę świata”. – mówi dr Marcin Dudarski, Partner Zarządzający w firmie doradczej JP Weber.

*tytuł, lead pochodzi od redakcji

Dni Turku i Gminy Turek odwołane
Orli Staw szykuje podwyżki. Znów zapłacimy więcej ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 04 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.