Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Idziemy młodzi, Jezus się rodzi! Barwny Orszak Trzech Króli we Władysławowie

Władysławów

Mija 800 lat od pierwszych jasełek. W sobotę, 6 stycznia ulicami niemal 900 miejscowości w Polsce i za granicą przeszły Orszaki Trzech Króli. Nie inaczej było we Władysławowie, gdzie barwny korowód upamiętnił wydarzenia sprzed ośmiuset lat - pierwsze jasełka zorganizowane przez św. Franciszka.

6 stycznia w Kościele katolickim przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Od 2011 r. jest to dzień wolny od pracy. Od ponad dekady w tym dniu organizowane są kolorowe orszaki. Promocja miasta, pielęgnowanie tradycji - to najczęściej wskazywane przez samorządy cele zaangażowania w organizację Orszaku Trzech Króli.

Uczestnicy w kolorowych koronach oraz ze śpiewnikami wyruszyli w drogę, aby wraz z trzema królami podążać trasą wyznaczaną przez scenki obrazujące wędrówkę mędrców do miejsca narodzenia Jezusa. W świątecznym korowodzie podążała także Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Władysławów. Na zakończenie orszaku wszyscy udali się do Domu Parafialnego, gdzie uczniowie Szkoły Podstawowej we Władysławowie wystawili przedstawienie jasełkowe. O słodki poczęstunek zadbały natomiast panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Dobra: Orszak Trzech Króli z myślą o mieszkańcach
Brudzew: Barwny orszak w Galewie ogłaszał radosną ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.