Ile długu na głowę mieszkańca w naszych samorządach?

Dug-na-mieszkaca

Malanów z największym zadłużeniem w przeliczeniu na jednego mieszkańca, na drugim miejscu gmina Miejska Turek - tak wynika z danych przygotowanych przez Ministerstwo Finansów.

Na podstawie danych przekazanych przez Ministerstwo Finansów powstał raport PAP dotyczący zadłużenia polskich samorządów na koniec ubiegłego roku. Informacje przygotowano na podstawie sprawozdań budżetowych samorządów oraz danych pochodzących z Głównego Urzędu Statystycznego dotyczących liczby ludności, według stanu na koniec roku 2016. Przygotowane statystyki pokazują, że zadłużanie gmin wyhamowało, po okresie gwałtownego wzrostu w związku z wejściem do Unii Europejskiej i przejęciem inwestycji publicznych przez samorządy.

W powiecie tureckim największe zadłużenie w przeliczeniu na jednego mieszkańca ma gmina Malanów - 1 254 zł przy nominalnej kwocie długu 8 247 044. Na drugim miejscu jest miasto Turek - zadłużenie „per capita” to 944 zł (kwota długu to 25 943 819), trzecia jest gmina wiejska Turek - 904 zł na mieszkańca (dług - 8 649 527).

Tuliszków: Świat operetki w tuliszkowskim parku
Kawęczyn: Turniej, w którym nie było przegranych

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 29 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.