Inauguracyjna akcja oddawania krwi przez krwiodawców z Klubu SHDK RP „Górnik” roku 2020

Klub SHDK RP „Górnik”

W dniu 17 stycznia 2020 r. w Hostelu "Barbórka” odbyła się pierwsza akcja oddawania krwi w 2020r. zorganizowana przez Klub Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP „Górnik”. Krew nazywana jest darem życia, ponieważ może uratować życie drugiego człowieka i której niczym nie można zastąpić.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w akcji oddawania krwi w dniu dzisiejszym a w szczególności tym którzy się podzielili darem życia. Wśród oddających w tym dniu krew został wylosowany voucher na uroczystą kolację dla dwojga w Restauracji Sorrento. Sponsorem vouchera jest Marek Rogowski, będący długoletnim członkiem naszego Klubu i Zasłużonym Honorowym Dawcą Krwi RP, rozumie i wspiera nasze akcje przez uczestnictwo oraz sponsorowanie dzisiejszej nagrody. Nagrodę wylosował Piotr Jankowski.

Natomiast wśród członków Klubu którzy uczestniczyli w dzisiejszej akcji poboru krwi został wylosowany voucher na Bal Krwiodawcy który odbędzie się w dniu 25 stycznia br. dla dwóch osób. Szczęśliwcem okazał się Karol Haładyn.

Zapraszamy wszystkich do bezinteresownego i honorowego uczestnictwa w akcjach poświęconych mieszkańcom naszego Miasta i Powiatu Tureckiego.

Krwiodawcą może zostać każda osoba która ukończyła 18 rok życia, czuje się zdrowa i waży powyżej 50 kg oraz zgłosi się z dowodem osobistym w dniu akcji w godzinach 8 – 11. Przed oddaniem krwi w ciągu 24 godz. nie należy spożywać alkoholu. Kobieta może oddać w ciągu roku 4 razy krwi pełnej, natomiast mężczyzna 6 razy. Wskazane jest lekkie śniadanie rano i odpowiednie nawodnienie przed donacją krwi.

Co parę minut ktoś w Polsce potrzebuje transfuzji krwi. W praktyce jednorazowe oddanie krwi może pomóc nawet trzem osobom. Chwała tym, co tę krew oddają bezinteresownie nie żądając nic w zamian. Wspierajmy takie akcje i propagujmy je wśród naszych bliskich i ludzi młodych, bo nigdy nie wiadomo komu i kiedy krew będzie potrzebna.
Przykona: Pożar kotłowni w miejscowości Sarbice
Tuliszków: Wydatki na oświatę obcięte do granic

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Kaśka w sobota, 18 stycznia 2020 10:54

Szkoda ze takie akcje typu oddanie krwi nie są nagłaśniane. Myślę ze chętnych byloby znacznie więcej 😊

Szkoda ze takie akcje typu oddanie krwi nie są nagłaśniane. Myślę ze chętnych byloby znacznie więcej 😊
Gość
poniedziałek, 29 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.