Inne niż dotychczas Miejsko – Gminne Dożynki Parafialne

Dożynki Miejsko- Gminne

Inne niż dotychczas, ale równie uroczyste dożynki Miejsko- Gminne odbyły się dzisiaj, tj. 23 sierpnia w Turku. Tym razem mieszkańcy nie podziwiali barwnego korowodu dożynkowego oraz nie uraczyli dożynkowego chleba.

Ze względu na panującą wciąż pandemię koronawirusa i ograniczenia sanitarne tegoroczne dożynki postanowiono podzielić pomiędzy trzy parafie. Pierwsza uroczystość odbyła się w Kościele Św.Barbary w Turku. Msza święta z udziałem rolników, samorządowców oraz mieszkańców rozpoczęła się o godzinie 10.00. Obecni podziękowali za tegoroczne plony, a przedstawiciele samorządów przekazali dary.

Wyjątkowe wieńce zaprezentowały sołectwa Chlebów, Szadów Księży i Pański, Pęcherzew, Korytków, Żuki, Warenka oraz Obrębizna.

Jak co roku wybrano również starostów tegorocznych dożynek. Starościną została Grażyna Skonieczna z Chlebowa, natomiast starostą Jacek Szambelańczyk z Pęcherzewa.

Kolejne święto odbędzie się 30 sierpnia w kościele w Kaczkach Średnich, a 13 września na Obrzębinie.


Już trzy śmiertelne ofiary wypadku w Wymysłowie. K...
Tuliszków: Tragiczny wypadek w Wymysłowie. Nie żyj...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Pa w poniedziałek, 24 sierpnia 2020 19:16

Czy to nie święto rolników? Po zdjęciach osób przemawiających na mównicy to chyba jednak nie.

Czy to nie święto rolników? Po zdjęciach osób przemawiających na mównicy to chyba jednak nie.
Gość
piątek, 01 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.