Innowacyjna Edukacja Brudzewa doceniona przez Samorząd Województwa

Gmina Brudzew

W dniu 2 grudnia 2020 r. na Targach Poznańskich odbyła się uroczysta gala, na której w wirtualnej przestrzeni, wręczono nagrody laureatom Konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” .

Wśród Laureatów nie mogło zabraknąć GMINY BRUDZEW.

Nagrodą pieniężną w wysokości 8000 zł uhonorowany został projekt pn. “ODPOWIEDZIALNI ZA ŚRODOWISKO...” – stworzenie nowych źródeł upowszechniania wiedzy z zakresu gospodarki odpadami w Gminie Brudzew.

W ramach projektu powstał film pt. „Śmieci pół żartem pół serio” - ok. 10 minutowy monolog komika Adama Sobańca przedstawiający w sposób niecodzienny, prześmiewczy tematykę „śmieciową”. Ponadto, projekt umożliwił przygotowanie kalendarza edukacyjnego na rok 2020. Grafika kalendarza obrazuje przyrodę gminy Brudzew zanieczyszczoną bezmyślnymi nawykami społeczeństwa. Zawartość ww. informatora to nie tylko zdjęcia i kalendarium, ale również wskazówki dotyczące segregacji odpadów oraz oznaczenia przypominające o odbiorze danej frakcji i upływie terminu opłaty „śmieciowej”.Trzecim elementem projektu była strona internetowa www.2zycieodpadow.pl służąca mieszkańcom Gminy, do umieszczania bezpłatnych ogłoszeń o rzeczach zbędnych, a jednocześnie nadających się do dalszego wykorzystania, typu meble, sprzęt agd, rtv, zabawki. Nie wyrzucaj – pozwól wykorzystać innym oraz pamiętaj, że ..... wszyscy jesteśmy “Odpowiedzialni za środowisko”.

Do konkursu zgłoszonych zostało 168 projektów, w ww. kategorii wyróżniono zaledwie 23 projekty z całego województwa,a zatem jesteśmy szczególnie dumni że innowacyjne pomysły edukacyjne Gminy Brudzew zostały zauważone. Przedmiotowa nagroda niewątpliwie jest dla Nas motywacją do poszukiwania dalszych atrakcyjnych źródeł przekazu proekologicznego” – C. Krasowski, Wójt Gminy Brudzew.

Gm.Turek: Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu
Jak wykorzystać kwarantannę do rozwoju swoich umie...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 24 luty 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.