Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Innowacyjne doświadczanie świata. Nowa sala w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Sala

Pełni empatii i profesjonalni pracownicy, pozytywna aura i masa empatii. Taka właśnie jest Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Turku, która obchodziła ważny dzień. Wszystko za sprawą Sali Doświadczania Świata, która w innowacyjny sposób przyczyni się do jeszcze lepszej efektywności wykonywanej pracy oraz postępów osób z niej korzystających.

Uroczyste przecięcie czerwonej wstęgi, podziękowania i wiele informacji na temat nowopowstałego pomieszczenia. Wszystko to miało miejsce podczas spotkania, które odbyło się 24 października.

-Salę Doświadczania Świata udało się wyposażyć dzięki środkom pozyskanym z akcji charytatywnej „Reklama Dzieciom” organizowanej przez Telewizję Polską, której staliśmy się beneficjentami. Jako kreatywna placówka, wciąż szukamy metod, które pomogą prowadzić bezpieczną, przyjazna, a jednocześnie efektywną terapię. Sala Doświadczania Świata w naszej placówce sprawi, że korzystające z niej dzieci, będą miały szansę odkrywania nowych, nieznanych im do tej pory doznań, z uwagi na zdiagnozowane niepełnosprawności. Zaowocuje to osiągnięciem u dzieci konkretnych efektów terapeutycznych i korzystnie wpłynie na poprawę ich stanu zdrowia, przyczyni się do poprawy sprawności ruchowej, rozwoju mowy, rozwoju procesów integracji zmysłów, poprawy funkcjonowania procesów poznawczych, zwiększy orientację w schemacie ciała i w przestrzeni, ułatwi im pokonywanie lęków oraz będzie motywować do podejmowania aktywności- mówiła dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Barbara Piąstka - Dopieralska

Jak poinformowano podczas spotkania terapia dobierana będzie indywidualnie do potrzeb dziecka, Będzie ono miało wolność wyborów bodźców, których w danym momencie najbardziej potrzebuje.

Założeniem projektu jest również możliwość skorzystania z Sali Doświadczania Świata dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z terenu powiatu tureckiego i miasta Turek. Początkowo planowane jest przeprowadzania zajęć profilaktycznych dla 200 dzieci. Seans w tej Sali będzie doskonałym środkiem doraźnym służącym wyciszeniu i relaksacji oraz przyczyni się do zapobiegania trudnościom szkolnym i poprawi emocjonalno- społeczny dobrostan dzieci.

Sala przeznaczona będzie również do prowadzenia zajęć psychologicznych, pedagogicznych i logopedycznych z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną, niepełnosprawnościami ruchowymi, zaburzeniami integracji sensorycznej, zaburzeniami emocjonalnymi, dla dzieci z nadpobudliwością psychoruchową, z autyzmem, zespołem Aspergera, zaburzeniami neurorozwojowymi i innymi.

Część uczestników projektu to dzieci, które już obecnie objęte są regularną terapią w poradni. Aktualnie w zajęciach uczestniczy 35 dzieci, każde z nich ma zapewnione 1,5 godziny specjalistycznych zajęć w tygodniu. Z sali również będą korzystać dzieci objęte programem „Za Życiem”. Projekt przeznaczony jest również dla rodziców i nauczycieli.

Łącznie projekt obejmie 290 uczestników, którymi będą dzieci, rodzice i nauczyciele. Projekt Reklama Dzieciom pozwolił doposażyć poradnie w projektor kolorów i obrazów, emiter zapachów, panele sensoryczne, sensoryczny podświetlany stolik wodny, światłowody, kolumnę wodną, urządzenie nagłośniające, magiczną kulę, lampę UV.

Podczas uroczystego dnia głos zabrali zaproszeni goście, a wśród nich między innymi wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik.

- Chciałbym podziękować za waszą codzienną, ciężką pracę na rzecz dzieci, młodzieży z całego terenu powiatu tureckiego. Praca ta jest często niezauważalna, a tak bardzo potrzebna. Mam świadomość jakie to trudne, ciężkie i jednocześnie bardzo potrzebne zadanie.

Inicjatywy oraz ciężkiej pracy włożonej w rozwój Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej pogratulował starosta turecki Dariusz Kałużny.

- Ta uroczystość to okazja, żeby pogratulować i podziękować wszystkim pracownikom. Wszystkim pedagogom, psychologom, logopedom, pracownikom administracji za to, że codziennie pomagają, udzielają pomocy dzieciom i młodzieży z terenu powiatu tureckiego. Za to dziękuję.

Po przemówieniach okolicznościowych nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, a goście mieli okazję zobaczyć nową salę oraz doświadczyć jej dobrodziejstw.
 
Komputery od ARiMR usprawnią pracę Poradni Psychol...
Władysławów: Wyższe diety dla sołtysów

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.