Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Innowacyjne instalacje fotowoltaiczne w gminie Przykona

fotowoltaika

Energa Wytwarzanie wybudowała pięć małych instalacji fotowoltaicznych o mocy do 1 MW każda, w których wykorzystano technologię umożliwiającą produkcję prądu poprzez pozyskiwanie światła słonecznego z dwóch stron paneli. Jedna z nich znajduje się w gminie Przykona.

Na początku tego roku Energa Wytwarzanie sfinalizowała projekt polegający na budowie pięciu małych instalacji fotowoltaicznych o mocy do 1 MW każda, zlokalizowanych w województwach: warmińsko-mazurskim (farmy PV Samolubie I i II oraz PV Pierzchały), kujawsko-pomorskim (PV Czernikowo+) oraz wielkopolskim, a dokładnie w gminie Przykona”.

„Zastosowane w tych instalacjach panele wyprodukowane zostały w technologii bifacjalnej, co oznacza, że są w stanie produkować energię, pozyskując światło z dwóch stron paneli” - wyjaśniła spółka Grupy Orlen w oficjalnym komunikacie. Szacuje się, że zastosowanie takiego rozwiązania „pozwala zwiększyć generację energii elektrycznej” o ok. 10 proc.

„Dzięki zastosowaniu tej technologii instalacje w ciągu roku są w stanie wyprodukować wystarczająco dużo energii, aby zasilić ponad 2,5 tys. gospodarstw domowych” - wyliczyła Energa.

Energa Green Development jest też w trakcie budowy dwóch kolejnych instalacji zlokalizowanych na terenie powiatu tureckiego: PV Mitra (65 MW) oraz PV Żuki (2,4 MW), które po ukończeniu przejdą w zarząd Energi Wytwarzania. Oba projekty powinny powstać jeszcze w tym roku - Żuki w pierwszej, a Mitra w drugiej jego połowie.

Źródło: zielonagospodarka.pl
 
422640723 895855282282603 2374037222840147441 n
Niesamowity wieczór w Teatrze Przystani: Spektakl,...
Malanów: Radosne zakończenie ferii w Feliksowie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.