Integracyjny Rajd Turystyczny „Pieczonego Ziemniaka” już w niedzielę! Zapraszamy!

Rajd Pieczonego Ziemniaka

Wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku zapraszamy na XVIII Integracyjny Rajd Turystyczny „Pieczonego Ziemniaka”. Jak co roku gwarantujemy masę pozytywnych emocji, niespodzianek i oczywiście piękną pogodę.

Celem rajdu jest propagowanie czynnego wypoczynku, popularyzacja turystyki kwalifikowanej – pieszej i rowerowej, upowszechnianie turystki rodzinnej oraz turystyki dla wszystkich, wspólne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz integracja środowisk społecznych, poprzez poznanie się i realizację zadań rajdowych, poznawanie okolic i środowiska naturalnego naszego regionu, miłe chwile w dobrym towarzystwie.

Rajd odbędzie się w niedzielę, 6 października, a jego uczestnicy wyruszą ze Szkoły Podstawowej w Turkowicach.
Uczestników rajdu obowiązują zgłoszenia na stronie www.turek.pttk.pl, zgłoszenia internetowe na rajd należy dokonać do 03.10.2019r. (czwartek). Dodatkowe informacje można otrzymać w Informacji Turystycznej w Muzeum w Turku (siedziba Oddziału PTTK) lub Prezesa Oddziału PTTK Dariusza Grajkowskiego (Szadów Księży 19a, tel. 502 665 207).

Trasy rajdu:

Trasa nr 1 – start spod Szkoły Podstawowej w Turkowicach o godz. 10.30 - piesza o długości ok. 6 km –– trasa dostosowana dla wózków i osób na wózkach.
Trasa nr 2 – start spod Szkoły Podstawowej w Turkowicach o godz. 10.30 o godz. 10.30 - rowerowa
o długości ok. 17 km – trasa rodzinna i dla młodszych dzieci.
Trasa nr 3 – start spod Szkoły Podstawowej w Turkowicach o godz. 10.30 o godz. 10.30 - rowerowa
o długości ok. 26 km – szkolna (grupy uczniów z opiekunami).
Trasa nr 4 – start spod Szkoły Podstawowej w Turkowicach o godz. 10.30 o godz. 10.30 - rowerowa
– indywidualna dla zaawansowanych, bez osoby prowadzącej o długości ok. 35 km

Organizatorami rajdu są Oddział PTTK w Turku, Miasto Turek, Gmina Turek, Nadleśnictwo Turek, Szkoła Podstawowa w Turkowicach, Gminne Koło TPD w Galewie, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Słodkowie, OSP Turkowice, Cisew, Szadów, Żuki, Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku, Gminny Ośrodek Kultury „Wozownia” w Kolnicy.

Brudzew: Zmarł najstarszy mieszkaniec Antoni Rusek
Tuliszków: Sołtysi chcą uczestniczyć w obradach ko...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.