Wideo: Inwestuj, mieszkaj, wypoczywaj - gmina Kawęczyn zaprasza

Kawęczyn

Kawęczyn to gmina wiejska w południowo – wschodniej Wielkopolsce, w powiecie tureckim oddalona 14 km od miasta powiatowego - Turku. Od strony północnej Gmina sąsiaduje z gminą Turek, od północnego zachodu z gminą Malanów, od wschodu z gminą Dobra a od zachodu z gminą Lisków w powiecie kaliskim. Południowa granica Gminy stanowi jednocześnie granicę Województwa Wielkopolskiego z Województwem Łódzkim, sąsiadując z gminą Goszczanów w powiecie sieradzkim.

Gmina Kawęczyn zajmuje powierzchnię 10 105 ha i jest zamieszkiwana przez ok. 5200 mieszkańców. W strukturze mieszkańców Gminy 61% stanowią mieszkańcy w wieku przedprodukcyjnym, 20,2% w wieku przedprodukcyjnym a 18,8% w wieku poprodukcyjnym. Stolica powiatu – Turek oferuje kompleksową bazę dydaktyczną w zakresie szkolnictwa średniego oferując młodym ludziom szkoły techniczne profilowane, w których realizowane są innowacyjne projekty a szczególny nacisk położony jest na budowę i rozwój kompetencji przyszłości. Młodzież kształci się w min. w obszarach urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, mechatroniki, robotyki, transportu i logistyki czy budownictwa.

Oddalone od gminy ośrodki miejskie: Kalisz (37 km) oraz Konin (50 km) oferują z kolei szeroką bazę dydaktyczną w zakresie szkolnictwa wyższego, zarówno w zakresie kierunków kształcenia inżynierskiego jak i kierunków nietechnicznych.

Dlaczego Gmina Kawęczyn?
Gmina Kawęczyn jako gmina wielkopolska niesie ze sobą pełen wachlarz argumentów, które stawiają Wielkopolskę w gronie najatrakcyjniejszych regionów inwestycyjnych w kraju. Przygotowane i stale rozwijane warunki wspierające biznes sprawiają, że ten region często jest wybierany jako miejsce lokalizacji inwestycji zarówno przez podmioty z całego świata o zasięgu globalnym jak i inwestorów lokalnych.

Region charakteryzuje się znakomitą lokalizacją:
• położenie w centrum Europy w pobliżu granic z Niemcami i Republiką Czeską
• doskonały dojazd autostradą A2 do Berlina (380 km) i do Warszawy (240 km)
• rozbudowana sieć nowoczesnych połączeń drogowych: autostrada A2, droga ekspresowa S8, droga krajowa 83
• bliskość nowoczesnych portów lotniczych w Łodzi i Poznaniu Gmina Kawęczyn oferuje inwestorom wsparcie w zakresie ulg podatkowych oraz pełną i profesjonalną opiekę inwestycyjną i administracyjną realizowaną przez Biuro Obsługo Inwestora Gminy Kawęczyn.realizacja: CreaTV Dariusz Błaszczyk

Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne już w tę niedz...
Zapisy na tomograf w SP ZOZ Turek ruszają od ponie...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Adrian w poniedziałek, 06 września 2021 12:35

61% stanowią mieszkańcy w wieku przedprodukcyjnym, 20,2% w wieku przedprodukcyjnym a 18,8% w wieku poprodukcyjnym. Czyli 81,2 w wieku przedprodukcyjnym, a 18,8 w wieku poprodukcyjnym? Czy naprawdę nikt w tej gminie nie pracuje? Patrząc na błędy w tekście to na pewno nikt nie czyta artykułów przed ich opublikowaniem. Co to jest '' Biuro Obsługo Inwestora Gminy Kawęczyn''?
Biuro obsługo...?

61% stanowią mieszkańcy w wieku przedprodukcyjnym, 20,2% w wieku przedprodukcyjnym a 18,8% w wieku poprodukcyjnym. Czyli 81,2 w wieku przedprodukcyjnym, a 18,8 w wieku poprodukcyjnym? Czy naprawdę nikt w tej gminie nie pracuje? Patrząc na błędy w tekście to na pewno nikt nie czyta artykułów przed ich opublikowaniem. Co to jest '' Biuro Obsługo Inwestora Gminy Kawęczyn''? Biuro obsługo...?
Gość
poniedziałek, 18 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.