Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Jak budować swoją zawodową ścieżkę, czyli Ogólnopolski Tydzień Kariery w powiecie tureckim

Ogólnopolski Tydzień Kariery w powiecie tureckim

-Z karierą zawodową jest trochę tak, jak z karierą sportową. Jeżeli zacznie się trenować od trzydziestego roku życia to będzie się dobrym w tym co robi, ale nie zostanie się mistrzem świata. O karierę trzeba dbać, pracować i się w nią mocno zaangażować. Jednym z ważnych aspektów kariery jest wykształcenie. To, które teraz macie w swojej szkole lub to, które będziecie zdobywać później, kiedy zdecydujecie się na studia wyższe - tymi słowami dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Turku, Beata Bartczak zwróciła się do młodzieży, która wzięła udział w spotkaniu w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

To już kolejny raz, kiedy Powiatowy Urząd Pracy w Turku organizuje Ogólnopolski Tydzień Kariery, którego nieodłączną częścią jest konkurs pn. „Bądź architektem swojej kariery zawodowej”. W inauguracyjnym spotkaniu, które miało miejsce w Tureckim Inkubatorze Przedsiębiorczości wzięli udział uczniowie szkół średnich z terenu powiatu tureckiego, którzy są jednocześnie adresatami konkursu. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań i pasji młodych ludzi, wskazywanie roli zainteresowań w samopoznaniu oraz możliwości wykorzystanie ich w planowaniu własnej drogi zawodowej, opracowanie własnej ścieżki edukacji i kariery zawodowej oraz rozpowszechnianie wiedzy z zakresu problematyki planowania kariery. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Pasja, profesja, powołanie”.

Młodzi ludzie mieli niecodzienną okazję spotkać się z wyjątkowymi ludźmi, którzy w prosty i przystępny sposób zachęcali ich do świadomego wyboru zawodu, dzieląc się jednocześnie własnymi doświadczeniami w budowaniu ścieżki zawodowej. Wśród zaproszonych gości, którzy byli prelegentami podczas panelu dyskusyjnego znaleźli się Elżbieta Kubska-Bielawska - menager projektów logistycznych w firmie Sun Garden, Beata Dębowska-Grabara - lekarz, Marek Kukulski - kierownik ds. zarządzania zaopatrzeniem surowcowym w Mleczarni Turek, Damian Jaskuła - pełnomocnik zarządu ds. systemów zarządzania i kontroli obrotu w firmie Miranda oraz Artur Blimel - zawodowy żołnierz na okręcie transportowo-minowym ORP Gniezno, na co dzień stacjonujący w Świnoujściu.

Kolejnym etapem konkursu realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, jest cykl warsztatów, które umożliwią młodzieży w pełni zaplanować własną drogę edukacji i realizacji kariery zawodowej.

Podziękowania
Brudzew: Zderzenie dwóch pojazdów w Kolnicy. Droga...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 18 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.