"Jak chronić siedliska jerzyków w budynkach"-zapraszamy na szkolenie

OTOP Turek

Związek Gmin Powiatu Tureckiego wraz z Turkowską Grupą Lokalną OTOP, zaprasza na szkolenie "Jak chronić siedliska jerzyków w budynkach". W piątek, 24 maja w Tureckim Inkubatorze Przedsiębiorczości ( ul. Jedwabnicza 4) odbędzie się prelekcja połączona z praktycznymi warsztatami w terenie dotycząca ochrony siedlisk jerzyków.

Gatunek ten objęty jest ścisłą ochroną gatunkową, ale od lat 90-tych obserwuje się znaczny spadek jego liczebności. Wśród przyczyn wymienia się przede wszystkim remonty budynków i prace termomodernizacyjne oraz zastępowanie starych budynków nowymi. Powoduje to utratę dogodnych dla jerzyków miejsc lęgowych. Dlatego zaprosiliśmy władze wszystkich gmin powiatu tureckiego, prezesów Spółdzielni Mieszkaniowych- ROZWÓJ oraz TĘCZA, a także PGKiM w Turku i przedsiębiorców budowlanych wykonujących ocieplenia budynków w naszym powiecie, by zwrócić uwagę na problem utraty siedlisk jerzyków w naszym powiecie.

Zapraszamy również wszystkich mieszkańców Turku i okolic, których martwi los tych pożytecznych dla nas ptaków i chcieliby się dowiedzieć, w jaki sposób rekompensować zabierane im miejsca legowe.

Szkolenie teoretyczne odbędzie się w godzinach 10.30- 13.00, a dla osób, które zechcą wziąć udział w części praktycznej- spacer po mieście- w godzinach od 17.00- 19.00.

Szkolenie poprowadzi Piotr Piliczewski- ekspert od ochrony ptaków i nietoperzy w budynkach. Szkolenie jest finansowane przez Związek Gmin Powiatu Tureckiego. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Prosimy o potwierdzenie przybycia do 22 maja na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pytania można kierować pod adres liderki Turkowskiej Grupy Lokalnej OTOP- Marty Ilkowskiej- Nowak
Przykona: Najbardziej zasłużeni, ambitni i wytrwal...
Dni Malanowa już za tydzień. Atrakcji nie zabrakni...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.